Թուրքիայում հայտարարել են Իդլիբում սիրիացի զինվորականներին հարվածելու մասին
Թուրքիայի պաշտպանության նախարարությունը հայտարարել է սիրիական 21 զինվորականի  «չեզոքացնելու» մասին՝ ի պատասխան թուրք զինվորի մահվան, հայտնում է РИА Новости-ն՝ հղում անելով  Anadolu գործակալությանը:
Ավելի վաղ Թուրքիայի ռազմական գերատեսչությունը հայտնել էր, որ Իդլիբի դեսկալացիոն գոտում, Սիրիայի կառավարական ուժերի կողմից հրետակոծման արդյունքում, սպանվել է թուրք երկու զինծառայող: Նրանցից մեկը սպանվել է մարտի 4-ին, իսկ մյուսը՝  հաջորդ օրը՝ մինչև Իդլիբում հրադադարի ռեժիմի մասին Մոսկվայի և Անկարայի միջև համաձայնագրի ստորագրումը:
Ըստ Թուրքիայի ՊՆ-ի՝ ի պատասխան տեղական ժամանակով ժամը 16.00-ին (Երևանի ժամանակով 18: 00-ին), թուրքական անօդաչուները հարվածներ են հասցրել:

В Турции заявили об ударе по сирийским военным в Идлибе
Минобороны Турции заявило о "нейтрализации" 21 сирийского военного в ответ на гибель турецкого солдата, передает РИА Новости со ссылкой на агентство Anadolu.
Ранее в турецком военном ведомстве заявили, что в зоне деэскалации Идлиб в результате обстрела со стороны сирийских правительственных сил погибли двое турецких военнослужащих. Один из них был убит 4 марта, а другой ‒ на следующий день, еще до подписания соглашения между Москвой и Анкарой о прекращении огня в Идлибе.
По заявлению Минобороны Турции, в ответ около 16.00 по местному времени (17.00 мск) турецкие беспилотники нанесли удар.