Գվատեմալան արտակարգ դրություն է հայտարարվել՝ չնայած երկրում կորոնավիրուսի բացակայությանը
Գվատեմալայի Հանրապետության նախագահ Ալեխանդրո Ջամմատտեին հայտնել է, որ իշխանությունները երկրում արտակարգ դրություն են հայտարարում՝ աշխարհում կորոնավիրուսների բռնկման ֆոնին: Այս մասին նա գրել է Twitter- ի իր էջում:
«Նախարարների խորհրդի նիստում մենք որոշեցինք արտակարգ դրություն հայտարարել ամբողջ երկրում, հրամանագիրն ուժի մեջ է մտնում հրապարակումից անմիջապես հետո», - ասաց նա:
Նա հավելել է, որ Գվատեմալայում ուժեղացվելու է սահմանային վերահսկողությունը: Միևնույն ժամանակ, նա նշել է, որ երկրում կորոնավիրուսային վարակի ոչ մի դեպք չկա:

В Гватемале объявлен режим ЧС из-за коронавируса, несмотря на отсутсвие заражений в стране
Президент республики Гватемала Алехандро Джамматтеи сообщил, что власти объявляют в стране режим чрезвычайной ситуации на фоне вспышки коронавируса в мире. Об этом он написал на своей странице в Twitter.
«На заседании совета министров мы решили объявить режим ЧС на всей территории страны, указ вступает в силу немедленно после опубликования», — заявил он.
Джамматтеи добавил, что в Гватемале будут усилены меры контроля на границах. При этом он отметил, что в стране нет ни одного случая заражения коронавирусом.