«Հրապարակ». Պապոյանն ակտիվ մասնակցում էր ՀՀԿ կուսակցական աշխատանքներին՝ «օգտվել կուսակցության ընձեռած բոլոր բարիքներից»
07/03/2020 10:13
««Իմ քայլի» պատգամավոր, նախկին ՀՀԿ-ական Գևորգ Պապոյանը երեկ վստահեցնում էր, որ ՀՀԿ-ին իր անդամակցությունը եղել է ֆիկտիվ, և որ ինքն իրականում այդ կուսակցությունում հայտնվել է իր ընկերներից մեկի խնդրանքով: Մինչդեռ ՀՀԿ-ական Նարեկ Մանթաշյանը պնդում է, որ Պապոյանը ոչ միայն ակտիվ մասնակցություն է ունեցել կուսակցական աշխատանքներին՝ «օգտվել կուսակցության ընձեռած բոլոր բարիքներից», այլև 2008 թվականին մասնակցել է Լևոն Տեր-Պետրոսյանի տան դեմ իրականացվող ակցիաներին.
«Ասեմ ավելին, ես եմ եղել կազմակերպիչը՝ 2008 թվականի մարտի 1-ին Լևոն Տեր-Պետրոսյանի տան դիմաց անցկացվող ակցիաների, ու ներկաները բոլորը կարող են պնդել իր մասնակցությունը»»:

«Грапарак»: Геворк Папоян активно участвовал в партийных работах РПА, «пользовался всеми благами партии»
07/03/2020 11:06
Депутат парламента от правящего блока «Мой шаг», бывший член Республиканской партии Армении (РПА) Геворк Папоян вчера заверял, что его членство в РПА было фиктивным, и в действительности он оказался в этой партии по просьбе одного из своих друзей, пишет газета «Грапарак».
Однако, как утверждает член РПА Нарек Манташян, Папоян не только активно участвовал в партийных работах – «пользовался всеми предоставляемыми партией благами», но и в 2008 году принимал участие в акциях, проводимых перед домом Левона Тер-Петросяна.
«Скажу больше, организатором проводимых 1 марта 2008 года перед домом Левона Тер-Петросяна акций был я и все присутствующие могут подтвердить его участие», - заявил Нарек Манташян.