Պարագվայում Ռոնալդինյոյի ձերբակալման օրդեր են տվել
Պարագվայի գլխավոր դատախազությունը ֆուտբոլիստ Ռոնալդինյոյի ձերբակալման օրդեր է տվել՝ կեղծ անձնագրի օգտագործման համար:
«Ֆուտբոլիստ Ռոնալդինյոն մեղադրվում է կեղծ ինքնության քարտ օգտագործելու համար, գլխավոր դատախազությունը նրա ձերբակալման որոշում է կայացրել և պահանջում է նախնական կալանք», - Twitter- ում հայտնել է Պարագվայի գլխավոր դատախազությունը:
Չորեքշաբթի խուզարկություն է իրականացվել Պարագվայի հյուրանոցներից մեկում, որտեղ մնացել են Ռոնալդինյոն և նրա եղբայր Ռոբերտոն, որի ընթացքում հայտնաբերվել են այդ երկրի կեղծ անձնագրերը՝ խաղացողի և նրա հարազատի անունով: Ուրբաթ ֆուտբոլիստը դատախազությունում ցուցմունքներ տալուց հետո ազատվել է կալանքից՝ առանց մեղադրանքի:
Ըստ «ABC Color»-ի՝ Պարագվայ մեկնելու համար Ռոնալդինյոյի և նրա եղբոր կողմից օգտագործված անձնագրերը պատկանում են երկու կանանց:
Նախկին ֆուտբոլիստի նախնական ցուցմունքի համաձայն՝ նա անձնագիր է ստացել Բրազիլիայում, բայց այնուհետև Ռոնալդինյոն ասել է, որ ինքը փաստաթուղթ է ստացել Պարագվայի օդանավակայանում:

В Парагвае выдали ордер на арест Роналдиньо
Генеральная прокуратура Парагвая выдала ордер на арест футболиста Роналдиньо за использование поддельного паспорта.
"Игрок Роналдиньо обвиняется в использовании поддельного удостоверения личности, генеральная прокуратура выдала ордер на его арест и требует предварительного заключения", - сообщила генпрокуратура Парагвая в Twitter.
В среду в номере отеля в Парагвае, где остановились Роналдиньо и его брат Роберто, прошел обыск, в ходе которого были обнаружены поддельные паспорта этой страны на имя игрока и его родственника. В пятницу футболиста освободили из-под стражи без предъявления обвинений после дачи показаний в прокуратуре.
По информации ABC Color, паспорта, по которым Роналдиньо с братом въехали в Парагвай, принадлежат двум женщинам. Согласно первоначальным показаниям экс-футболиста, паспорт он раздобыл еще в Бразилии, но затем Роналдиньо заявил, что получил документ в аэропорту Парагвая.