Վրաստանում կորոնավիրուսով վարակման դեպքերի թիվը հասել է 15-ի
Վրաստանում կորոնավիրուսով վարակման դեպքերի թիվը հասել է 15-ի, հայտնում է հիվանդության մոնիթորինգի հատուկ կայքում, որն ստեղծվել է երկրի կառավարության կողմից:
Ավելի վաղ հաղորդվել էր 13 վարակվածի մասին, նրանց մեծամասնությունն այցելել էր Իտալիա կամ շփումներ էր ունեցել Իտալիայից ժամանածներիի հետ, մնացածն այցելել էր Իրան: Վարակվածների թվում է Վրաստանի առողջապահության նախարարության հիվանդությունների վերահսկողության ազգային կենտրոնի ղեկավարի որդին՝ Նիկոլոզ Գամկրելիձեն:
«Վարակվածների թիվը 15 է, կարանտինի ռեժիմում է 141 մարդ, ստացիոնար հսկողության ներքո՝ 51 հոգի», - նշվում է կայքում:

В Грузии число случаев заражения коронавирусом возросло до 15
Число случаев заражения коронавирусом в Грузии достигло 15, сообщается на специальном сайте по мониторингу заболевания, созданном правительством страны.
Ранее в минздраве сообщали о 13 инфицированных, большинство из них посещали Италию или имели контакт с прибывшими из Италии, а остальные ездили в Иран. Среди зараженных - сын руководителя национального центра по контролю заболеваний минздрава Грузии Николоз Гамкрелидзе.
"Число инфицированных - 15, в режиме карантина - 141, под стационарным наблюдением - 51", - говорится на сайте.