«Թու, թու, թու, մեզ հլը հաջողվում ա խուսափել». Քաջարանում Փաշինյանը քարոզարշավը սկսեց՝ կորոնավիրուսի կանխարգելման կանոնները հիշեցնելով (Տեսանյութ)
10/03/2020 14:09
Քաջարանում նախընտրական քարոզարշավը ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը սկսեց՝ կոչ անելով պահպանել կորոնավիրուսի կանխարգելման համար առողջապահության նախարարության հրապարակած ցուցումները:
«Սովորություն ա դառել, նոր «Ալկոգել» օգտագործեցի, ու ուզում եմ բոլորիդ հիշեցնեմ՝ թու, թու, թու, մեզ հլը հաջողվում ա խուսափել, բայց եկեք առողջապահության նախարարության «պլակատին» հետևենք, որտեղ գրված է, թե ինչ է պետք անել կորոնավիրուստից խուսափման համար: Ժողովուրդ ջան, խնդրում եմ արեք այդ ամենը: Ես, օրինակ, հիմա այնքան եմ անում, որ կողքից տարօրինակության տպավորություն ա թողում, բայց թող շատ լինի, քան թե քիչ», - ասաց Փաշինյանը:
Հիշեցնենք, որ Հայաստանում կորոնավիրուսով վարակման առաջին դեպքը գրանցվել էր մարտի 1-ին Իրանից ժամանած ՀՀ քաղաքացու մոտ: Դա, ըստ պաշտոնական տվյալների, մինչ այժմ միակ դեպքն է ՀՀ-ում: Ծաղկաձորի «Գոլդեն Փելիս» հյուրանոցում մեկուսացված է 32 քաղաքացի:

Тьфу-тьфу-тьфу, нам пока удается избежать распространения – Никол Пашинян начал агитацию в Каджаране с призыва соблюдать правила профилактики коронавируса
10/03/2020 15:51
Премьер-министр Армении Никол Пашинян начал сегодня агитационную кампанию в Каджаране с призыва соблюдать опубликованные министерством здравоохранения рекомендации для предупреждения распространения коронавирусной инфекции.
«Уже стало привычкой, я только что использовал "Алкогель" и хочу всем напомнить –  тьфу-тьфу-тьфу, нам пока удается избежать, но давайте соблюдать правила на плакате министерства здравоохранения, где написано, что нужно делать для профилактики коронавируса. Дорогой народ, прошу следовать этим рекомендациям. Я, к примеру, сейчас столько говорю об этом, что со стороны это производит странное впечатление, но лучше пусть будет больше, чем меньше», - сказал Никол Пашинян.
Напомним, в Армении первый случай заражения коронавирусом был зафиксирован 1 марта у гражданина, который прилетел из Ирана.
Согласно официальным данным, до сих пор это единственный случай заражения коронавирусом Covid-19 в Армении. Еще 32 гражданина изолированы с подозрением на коронавирус в гостинице «Golden Palace» в Цахкадзоре.