Վարչապետը մեկ օրով կվերադառնա արձակուրդից. այդ օրը որոշում է լինելու ԱԱԾ տնօրենի ու ոստիկանապետի նշանակման մասին
10/03/2020 13:31
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մարտի 10-18-ը ներառյալ և մարտի 20-24-ը ներառյալ կլինի արձակուրդում:
«Ղեկավարվելով «Կառավարության կառուցվածքի և գործունեության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 7-րդ հոդվածի 12-րդ մասով և 18-րդ հոդվածի 4-րդ մասով ՝
1. Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին տրամադրել 2018-2019 թվականների աշխատանքային տարվա ամենամյա նվազագույն արձակուրդի մասը՝ 2020 թվականի մարտի 10-18-ը ներառյալ և մարտի 20-24-ը ներառյալ:
2. Նիկոլ Փաշինյանի՝ արձակուրդում գտնվելու ընթացքում Հայաստանի Հանրապետության վարչապետին կփոխարինի փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը», - ասված է վարչապետի ստորագրած որոշման մեջ:
Հիշեցնենք՝ մարտի 19-ին վարչապետ Փաշինյանը ԱԱԾ տնօրենի ու ՀՀ ոստիկանության պետի ժամանակավոր պաշտոնակատարների նշանակումների վերաբերյալ որոշում է կայացնելու. այդ օրը տեղի է ունենալու ՀՀ կառավարության հերթական նիստը։

Премьер-министр Армении вернется на один день из отпуска – в этот день будет объявлено о назначении директора СНБ и начальника полиции
10/03/2020 15:58
Премьер-министр Армении Никол Пашинян с 10 по 24  марта будет находиться в отпуске, за исключением 19 марта, сообщает пресс-служба правительства Армении.
«Руководствуясь ч.12 ст.7 и ч.4 ст.18 Закона Республики Армения "О структуре и деятельности правительства",
1. Предоставить премьер-министру Республики Армения Николу Пашиняну часть ежегодного минимального отпуска на 2018-2019гг. с 10 по 18 марта 2020 года включительно и с 20 по 24 марта включительно.
2. Во время пребывания Никола Пашиняна в отпуске премьер-министра Армении заменит вице-премьер Тигран Авинян», - говорится в подписанном премьер-министром решении.
Напомним, решение о назначении на должности директора СНБ и начальника полиции Никол Пашинян объявит 19 марта на очередном заседании правительства Армении.