Արսեն Բաբայան. Քարոզչության մասնակցում են դպրոցականներ, անչափահասներ, ուսուցիչներ. կարո՞ղ է ՀՀԿ-ն է անցկացնում
10/03/2020 11:19
Իրավապաշտպան, «Ոչ» շտաբի ներկայացուցիչ Արսեն Բաբայանը խախտումներ է արձանագրել Ագարակում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի կողմից իրականացվող քարոզարշավի ընթացքում:
«Ագարակի քարոզչությունից մի հատված աչքի տակով անցկացրեցի։ Քարոզչության մասնակցում են դպրոցականներ, անչափահասներ, ուսուցիչներ, պետական սեկտորի աշխատողներ։ Թեև դասերն արդեն սկսվել են ու հիմա էլ դասի ժամ է դպրոցներում, բայց դա չի խանգարում ԿԳՄՍ նախարարին տեղում ականատեսը լինել վերոգրյալ իրողությանը։ Հիմա նստած մտածում եմ. կարո՞ղ է այս քարոզչությունը ՀՀԿ-ն է անցկացնում», - Facebook-ի իր էջում գրել է Բաբայանը:

В агитации участвуют школьники, несовершеннолетние, учителя, работники государственного сектора – Арсен Бабаян
10/03/2020 12:31
Правозащитник, представитель штаба «Нет» Арсен Бабаян зафиксировал нарушения в ходе проводимой премьер-министром Армении Николом Пашиняном агитационной кампании в Агараке.
«Посмотрел один эпизод агитационной кампании в Агараке. В агитации принимают участие школьники, несовершеннолетние, учителя, работники государственного сектора. Несмотря на то, что занятия уже начались и в школах сейчас идут уроки, это, тем не менее, не мешает министру образования, науки, культуры и спорта быть на месте очевидцем вышеуказанной ситуации. Сейчас сижу и думаю, может РПА проводит эту агитацию?» - написал Арсен Бабаян.