«Հրաշք կաթ». Խարդախները Լեհաստանում «դեղամիջոց» են առաջարկել կորոնավիրուսի դեմ
Լեհաստանում կորոնավիրուսի հետ կապված ակտիվացել են խարդախներ, որոնք գնորդներին առաջարկում են «հրաշք կաթ» և թալիսմաններ՝ COVID-19-ից պաշտպանվելու համար, հայտնում է РИА Новости-ն:
Այս մասին լեհական հեռուստատեսությամբ հայտնել է Լեհաստանի ոստիկանության գլխավոր հրամանատարի մամուլի քարտուղարը:
«Հայտնվել են խարդախներ, որոնք տնից տուն են գնում և վաճառում դեղամիջոցներ, հրաշք կաթ, հրաշք թալիսմաններ», - ասել է նա:
Ոստիկանության ներկայացուցիչը քաղաքացիներին խնդրել է թույլ չտալ տուն մտնել այն մարդկանց, որոնք հրաշք եղանակներ են առաջարկում, և նման դեպքերի մասին անմիջապես հաղորդել ոստիկանություն։

Чудо-молоко. Мошенники в Польше предложили "средство" от коронавируса
В Польше в связи с коронавирусом активизировались мошенники, которые предлагают покупателям чудодейственное молоко и талисманы от COVID-19, передает РИА Новости.
Об этом в эфире Польского телевидения сообщил пресс-секретарь главного коменданта полиции Польши Мариуш Цярка.
"Появились мошенники, которые ходят по домам и предлагают для продажи разного рода лекарства, чудодейственное молоко, чудодейственные талисманы", – сказал он.
Представитель полиции попросил граждан не пускать в квартиру людей, предлагающих чудодейственные способы борьбы с инфекцией, и немедленно сообщать в полицию о подобных фактах.