Էրդողանը հայտարարել է, որ կորոնավիրուսի պատճառով ձեռնպահ է մնում ձեռքսեղմւմներից
Թուրքիայի նախագահ Թայիփ Էրդողանը հայտարարել է, որ կորոնավիրուսի պատճառով ձեռնպահ է մնում ձեռքսեղմումներից և սահմանափակվում է միայն հեռավորության վրա ողջյունով:
Ավելի վաղ Թուրքիայի առողջապահության նախարար Ֆահրեթին Քոջան հաղորդել էր այդ երկրում կորոնավիրուսով վարակի առաջին դեպքի մասին: Ըստ թուրք նախարարի՝ հիվանդը տղամարդ է, որը վերջերս է վերադարձել Եվրոպա ուղևորությունից:
«Հուսով ենք, որ Թուրքիան կկարողանա խուսափել կորոնավիրուսի հետևանքով զոհերից: Սակայն մենք կորոնավիրուսի պատճառով ձեռնպահ ենք մնում ձեռքսեղմումներից և սահմանափակվում միայն հեռավորության վրա ողջյունով», - ասել է Էրդողանը ՝ ելույթ ունենալով Անկարայում խորհրդարանում:

Эрдоган заявил, что воздерживается от рукопожатий из-за коронавируса
Президент Турции Тайип Эрдоган заявил, что воздерживается от рукопожатий, а ограничивается приветствием на расстоянии в связи с распространением коронавируса.
Ранее глава минздрава Турции Фахреттин Коджа сообщил о первом случае заражения коронавирусом в этой стране. По словам турецкого министра, пациентом является мужчина, который недавно вернулся из поездки в Европу.
"Надеемся, что Турции удастся избежать жертв от коронавируса. Никакой вирус не преодолеет наши меры. Однако мы предпочитаем пока воздерживаться от рукопожатий, обнимания, а приветствовать друг друга на расстоянии, этот метод приветствий сейчас предпочтительнее не только у нас, но и за рубежом", - сказал Эрдоган, выступая в парламенте в Анкаре.