«Սբերբանկը» դեպի Հայաստան բջջային հեռախոսահամարով փոխանցոմներ է բացում
«Սբերբանկը» հայտնում է դրամական փոխանցումների սեփական էկոհամակարգին Հայաստանի Հանրապետությունից առաջին գործընկերոջը միացնելու մասին: Այժմ «Սբերբանկ օնլայն» բջջային հավելվածի օգտատերերը կկարողանան գումարներ փոխանցել Հայաստանի թվային բանկի` Էվոկաբանկի քարտերին կամ հաճախորդների հաշիվներին:
Փոխանցումներ կատարելու համար անհրաժեշտ է iOS-ում կամ Android-ում «Սբերբանկ օնլայն» բջջային հավելվածում բացել «Արտասահման՝ հեռախոսահամարով քարտի/հաշվի» բաժինը և ընտրել բանկը: Այնուհետև հարկավոր է նշել ստացողի բջջային հեռախոսահամարը, որը կապված է նրա հաշվին կամ բանկային քարտին: Փոխանցման վճարը 1% է, իսկ առավելագույն փոխանցման գումարը` 50 հազար ռուբլի մեկ օրվա համար:
Փոխանցումն իրականացվում է ռուբլով, իսկ Հայաստանի Հանրապետությունում քարտին փոխանցվելուց հետո այն ավտոմատ վերածվում է քարտի արժույթի: Ստացողի քարտին գումարը փոխանցվում է անհապաղ:

Сбербанк открывает переводы в Армению по номеру телефона
Сбербанк сообщает о подключении первого партнера из Республики Армения к собственной экосистеме денежных переводов. Теперь пользователи мобильного приложения «Сбербанк онлайн» смогут переводить денежные средства на карты или счета клиентов цифрового банка Армении - Эвокабанка.
Для совершения перевода необходимо открыть раздел «За рубеж - По номеру телефона на карту/счет» в мобильном приложении «Сбербанк Онлайн» на iOS или Android и выбрать банк. Далее нужно указать номер мобильного телефона получателя, привязанного к его счету или банковской карте. Комиссия за перевод составит 1%, максимальная сумма перевода – 50 тысяч рублей в день.
Перевод осуществляется в рублях и при зачислении на карту в республике Армения автоматически конвертируется в валюту карты.