Beeline-ի աջակցությամբ վերանորոգվել և կահավորվել է Աշտարակի ստարտափ ակումբը
«Ստարտափ Արմենիա» հիմնադրամի «Ստարտափ Ակումբ» ծրագրի ռազմավարական գործընկերոջ՝ Հայաստանում Beeline-ի աջակցությամբ վերանորոգվել և կահավորվել է Աշտարակի Ստարտափ Ակումբը։
«Ստարտափ ակումբ»-ը կրթական նախաձեռնություն է, որի հիմնական նպատակն է օգնել մարզաբնակ պատանիներին կատարելագործել ձեռներեցության իրենց հմտությունները և նպաստել նրանց սոցիալական պատասխանատվության զարգացմանը։ Ակումբները գործում են Հայաստանի մի շարք համայնքներում՝ Ապարանում, Աշտարակում, Գավառում, սահմանամերձ Կոթիում ու Այգեհովիտում։
Աշտարակի ստարտափ ակումբш տարածքի վերանորոգումը, նոր կահավորանքը հնարավորություն կտան կրթական ծրագրի երկրորդ փուլին մասնակցող քսանից ավելի դեռահասներին անցկացնել դասընթացները գունագեղ մթնոլորտում։ Տրամադրող աշխատանքային և խաղային միջավայրը կխթանի պատանիների ներգրավվածությունն ու եռանդը, և նրանք ակտիվորեն կբացահայտեն դիզայն մտածողության և ստարտափ էկոհամակարգի առանձնահատկությունները, կծանոթանան բիզնես ոլորտի գործունեությանը, խմբեր կկազմեն, ուսումնասիրություններ, փորձարկումներ կկատարեն և մարզիչների աջակցությամբ կզարգացնեն իրենց ստարտափ գաղափարները:
«Աշտարակի ստարտափ ակումբը նոր շունչ է առել և պատրաստ է ընդունել մասնակիցներին երկրորդ փուլի շրջանակներում։ Մենք վստահ ենք, որ ակումբի նոր տեսքը և ձևավորումը դրական ազդեցություն կունենան պատանիների վրա, և նրանք ավելի մեծ հաճույքով կմասնակցեն դասընթացներին» - ընդգծեց «Ստարտափ Արմենիա» հիմնադրամի տնօրեն Արսեն Հարությունյանը։
«Մենք շատ կարևորում ենք այս նախագիծը, քանի որ համարում ենք, որ բիզնես գիտելիքները լավ է ստանալ երիտասարդ տարիքում, դա օգնում է ճիշտ մտածելակերպ ձևավորել և մեծացնում է հաջողության հասնելու հավանականությունը: Ուրախ ենք, որ մեր մասնակիցները կարող են սովորել գեղեցիկ և հարմարավետ պայմաններում», - նշեց Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Հայաստանում Beeline-ը «Ստարտափ Արմենիա» հիմնադրամի «Ստարտափ Ակումբ» նախաձեռնության ռազմավարական գործընկերն է:

With the assistance of Beeline, Ashtarak Startup Club has been renovated and refurbished
With the support of Beeline Armenia, strategic partner of ‘Startup Club’, one of ‘Startup Armenia’ foundation’s projects, Ashtarak Startup Club has been renovated and refurbished.
‘Startup Club’ is an educational initiative that strives to help teenagers from regions discover their entrepreneurial skills and contribute to the development of their social responsibility. Clubs are located in several Armenian communities, namely in Aparan, Ashtarak, Gavar and border communities of Koti and Aygehovit.
Renovation and refurbishment of Ashtarak Startup Club will give over 20 teenagers, who take part in the second phase of the educational curriculum, the opportunity to carry out their sessions in a colourful atmosphere. Engaging working and cheerful environment will promote immersion and enthusiasm, and the youth will actively discover the fundamentals of design thinking and the startup ecosystem, will be introduced to business activity, form groups, conduct research and experiments and, with the help of their coaches, will develop their startup ideas.
CEO of ‘Startup Armenia’ Foundation Arsen Harutyunyan has remarked: “Ashtarak Startup Club is being presented in a new light, and it is ready to welcome the participants of the second phase. We are assured that the new look and refurbishment of the Club will provide a positive impact on the teenagers, and they will be even more delighted to take part in the sessions.”
Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin has noted: “We attach great value to this project because we believe that it is beneficial to receive business knowledge at a young age, it helps to build the right mindset and increases the probability of success. We are happy that the participants can learn in a very beautiful and comfortable environment.”
Beeline Armenia is the strategic partner for ‘Startup Club’, one of ‘Startup Armenia’ Foundation’s projects.