Օդանավակայանում հսկողությունը խստացվել է
Կառավարության այսօրվա նիստին փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը հայտարարեց, թե ԱԱԾ տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար Էդուարդ Մարտիրոսյանի և առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանի հետ այցելել է օդանավակայան:
Ավինյանի խոսքով՝ այս պահի դրությամբ արդեն իսկ կանոնակարգված պետք է տեղի ունենա Հայաստան ժամանողների ջերմաչափումը:
«Պետք է բոլոր ժամանողները լրացնեն քարտեր, այլ պարագայում նրանք հնարավորություն չպետք է ունենան մուտք գործելու», - ասաց Ավինյանը:
Տեսչական մարմինների աշխատանքների համակարգման գրասենյակի ղեկավար Արթուր Ասոյանն ասաց, թե խստացվել է հսկողությունը օդանավակայանում:
«Անկախ ուղղությունից՝ բոլոր ուղևորները լրացնում են քարտեր, ովքեր ինքնաթիռում չեն լրացրել, վայրէջքից հետո պարտադիր լրացնում են, որ կարողանան երկիր մուտք գործել: Այսօրվա դրությամբ՝ վեց հազար երեք հարյուր հասցեական քարտ է լրացվել», - ասաց Ասոյանը:

Control in airport brought to highest level: Armenia’s deputy PM
Deputy prime minister Tigran Avinyan stated at the cabinet sitting today that together with NSS acting director Eduard Martirosyan and health minister Arsen Torosyan visited the airport.
He stressed that as of the moment the temperature of all the passengers arriving in Armenia is being measured.
“All those who arrive must fill cards, in the opposite case they will not be allowed to enter the country,” Avinyan said.
Head of the office coordinating the work of inspection bodies Artur Asoyan said that the control in the airport has been put on the highest level.
“Irrespective of direction, all the passengers are filling cards, those who do not do it in the plane, must do it after the landing to be able to enter the country. As of today, 6,100 address cards have been filled,” Asoyan said.