Իտալիայում կորոնավիրուսի հետևանքով մահացածների թիվը գերազանցել է հազարը
Իտալիայում մեկ օրում կորոնավիրուսով վարակի դեպքերի ընդհանուր թիվն աճել է մոտ 3 հազարով, զոհ է դարձել ավելի քան հազար մարդ: Այդ մասին հինգշաբթի հաղորդել է РИА Новости-ին:
«Այսօր ունենք 213 բուժված, նրանց ընդհանուր թիվը հասել է 1258-ի: Նաև մենք արձանագրել ենք մահվան 188 դեպք», - նշել է Իտալիայի քաղաքացիական պաշտպանության ծառայության ղեկավար Անջելո Բորրելին՝ երեկոյան ճեպազրույցի ժամանակ:
Այսպիսով, Իտալիայում զոհերի թիվը գերազանցել է 1000-ը: Դրանից առաջ հաղորդվել է 827 զոհի մասին:
Բորրելին հավելել է, որ վարակների ընդհանուր թիվը, ներառյալ նրանց, ովքեր մահացել և ապաքինվել են, գերազանցել է 15 հազարը:

Количество умерших от COVID-19 в Италии превысило тысячу человек
Общее число случаев заражения коронавирусом в Италии за сутки возросло почти на 3 тысячи, жертвами стали более тысячи человек. Об этом сообщает в четверг РИА Новости.
"Сегодня у нас 213 выздоровевших, их число достигло 1258. <…> Также мы зафиксировали 188 смертельных случаев", – отметил глава службы гражданской обороны Италии Анджело Боррелли в ходе вечернего брифинга.
Таким образом, количество погибших в Италии превысило отметку в 1 тысячу. До этого сообщалось о 827 жертвах.
Боррелли добавил, что общее число случаев заражения, включая скончавшихся и выздоровевших, превысило 15 тысяч.