Ջերմուկի օդին որևէ սպառնալիք չպետք է լինի. Նիկոլ Փաշինյան
Ջերմուկի օդին որևէ սպառնալիք չպետք է լինի, Ջերմուկի օդը պետք է մնա մաքուր, Ջերմուկում այսօր «Այո»-ի քարոզարշավի ժամանակ հայտարարեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Այստեղ երկու կարծիք չկա։ Ոչ մեկ չի ասում՝ եկեք Ջերմուկի ջուրը աղտոտենք։ Խոսքը նրա մասին է, թե հնարավոր է արդյոք այդ հանքը շահագործել այնպես, որ օդը, ջուրը չաղտոտվեն։ Եթե հնարավոր է, այս ճշմարտության հետևից մենք պետք է գնանք։ Եթե հնարավոր չի, ուրեմն հնարավոր չի, ուրեմն ըտեղ թեմա չկա, նույնիսկ քննարկման բան չկա ու բացառված է, որ այդ հանքը շահագործվի», - հայտարարեց վարչապետը։
Նա կարծում է, որ իր այդ դիրքորոշումը բավարար չափով ազնիվ դիրքորոշում է։
«Հույս ունեմ, որ այս դիրքորոշումը Ջերմուկի բնակիչների համար հասկանալի և ընդունելի է։ Եթե Ջերմուկի օդը չի լինելու, ուրեմն հանքը չի լինելու», - ասաց Նիկոլ Փաշինյանը։

Ничто не должно угрожать чистоте воздуха в Джермуке – Никол Пашинян
Чистоте воздуха в Джермуке ничто не должно угрожать, воздух в Джермуке должен оставаться чистым, заявил сегодня во время агитационной кампании «Да» в Джермуке премьер-министр Армении Никол Пашинян.
«В этом вопросе не может быть двух мнений. Никто не говорит: давайте загрязним Джермук. Речь идет о том, можно ли эксплуатировать этот рудник таким образом, чтобы не загрязнять воздух, воду? Если это возможно, то мы должны следовать этой правде. Если невозможно, значит, невозможно, значит – темы нет, даже обсуждать нечего и эксплуатация рудника исключается», - сказал премьер-министр.
Никол Пашинян отметил, что считает свою позицию довольно честной.
«Надеюсь, что моя позиция для жителей Джермука понятна  и приемлема. Если чистого воздуха в Джермуке не будет, то и рудника не будет», - сказал Никол Пашинян.