Ջերմուկի օդին որևէ սպառնալիք չպետք է լինի. Նիկոլ Փաշինյան
Ջերմուկի օդին որևէ սպառնալիք չպետք է լինի, Ջերմուկի օդը պետք է մնա մաքուր, Ջերմուկում այսօր «Այո»-ի քարոզարշավի ժամանակ հայտարարեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Այստեղ երկու կարծիք չկա։ Ոչ մեկ չի ասում՝ եկեք Ջերմուկի ջուրը աղտոտենք։ Խոսքը նրա մասին է, թե հնարավոր է արդյոք այդ հանքը շահագործել այնպես, որ օդը, ջուրը չաղտոտվեն։ Եթե հնարավոր է, այս ճշմարտության հետևից մենք պետք է գնանք։ Եթե հնարավոր չի, ուրեմն հնարավոր չի, ուրեմն ըտեղ թեմա չկա, նույնիսկ քննարկման բան չկա ու բացառված է, որ այդ հանքը շահագործվի», - հայտարարեց վարչապետը։
Նա կարծում է, որ իր այդ դիրքորոշումը բավարար չափով ազնիվ դիրքորոշում է։
«Հույս ունեմ, որ այս դիրքորոշումը Ջերմուկի բնակիչների համար հասկանալի և ընդունելի է։ Եթե Ջերմուկի օդը չի լինելու, ուրեմն հանքը չի լինելու», - ասաց Նիկոլ Փաշինյանը։

Nothing must threaten Jermuk’s air, Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan stated at the “Yes” propaganda campaign in Jermuk today.
“There can be no two opinions here. No one says come and pollute Jermuk’s water. We are speaking about the possibility of exploitation of the mine without contaminating the air and the water. If it is possible we must follow the truth. If it is not possible, it means it is impossible, there is no issue here and even topic of discussion, the exploitation will be excluded,” the head of the government stated.
He said his position is quite fair.
“I hope this position is understandable and acceptable for the people of Jermuk,” Pashinyan stressed.