Պեսկովը հստակեցրել է, թե ով կարող է փակել Եվրոպայից դեպի Ռուսաստան մուտքը
Ռուսաստանի նախագահի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը հայտարարել է, որ Եվրոպայից Ռուսաստան մուտքի սահմանափակման հնարավորության որոշում կարող է կայացնել կառավարությանն առընթեր օպերատիվ շտաբը:
Հիշեցնենք, որ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հինգշաբթի հայտարարել էր, որ Միացյալ Նահանգները 30 օրով արգելելու է մարդկանց մուտքը Եվրոպայից՝ կորոնավիրուսի պատճառով:
«Դուք գիտեք, որ որոշ սահմանափակումներ արդեն գործում են՝ հարկադիր և ժամանակավոր: Նոր սահմանափակումների ներդրման մասին որոշումներ կայացնում է օպերատիվ շտաբը, որը գործում է կառավարությունում: Մենք հետևում ենք նրանց որոշմանը», - հայտարարել է Պեսկովը։

Песков уточнил, кто может закрыть въезд в РФ из Европы
Пресс-секретарь российского президента Дмитрий Песков заявил, что решение о возможности ограничения въезда в Россию из Европы принимает оперативный штаб при правительстве.
Напомним, что президент США Дональд Трамп в четверг заявил, что США запретят въезд из Европы на 30 дней из-за коронавируса. Он вступит в действие с 13 марта.
"Вы знаете, что ограничения определенные уже реализуются, вынужденные и временные. Решения о введении новых ограничений принимает оперативный штаб, который действует в правительстве. Наблюдаем за их решением", – сообщил Песков, его слова приводит РИА Новости.