Թումոյի շենքում աշխատող իտալացու մոտ կորոնավիրուս է հայտնաբերվել. որևէ երեխա նրա հետ չի շփվել
Մեր շենքի 6-րդ հարկի շինարարությունում աշխատողներից մեկի մոտ (Aysor.am-ի տեղեկություններով՝ Իտալիայի քաղաքացի) կորոնավիրուսի թեստը դրական է եղել, Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Թումո կենտրոնի հաղորդակցության բաժնի ղեկավար Զառա Բուդաղյանը:
Նշենք, որ 6-րդ հարկում «Ռենկո» ընկերությունը շինարարական աշխատանքներ է իրականացնում:
Վարակակիրը, ըստ մեր տեղեկությունների, իտալական «Ռենկո» շինարարական ընկերության աշխատակից է:
«Պարզել ենք՝ արդյոք այդ անձը մեզ մոտ հասանելիություն ունեցել է, հասկացանք, որ ոչ, որովհետև մենք շատ խիստ ենք մեր անվտանգության հարցում: Ավելի համոզվելու համար տեսախցիկները նայեցինք: Այդ մարդը Թումոյի հատվածում չի երևացել», - ասաց Բուդաղյանը:
Վերջինս նշեց, որ Թումոյում դասերի չեղարկման մասին որոշումն այս դեպքի հետ կապված չէ։ Բուդաղյանն ընդգծեց, որ մի քանի օր է ղեկավար կազմի հետ քննարկել են դասերը հետաձգելու որոշումը:
«Այսօր նախապատրաստվում էինք այս հայտարարությանը և այնպես եղավ, որ այդ լուրը համընկավ: Մենք վտանգ այդ մարդուց չեն տեսնում, մենք փակում ենք Թումոն, որովհտեև շատ երեխա է մեզ մոտ գնում-գալիս: Ես վստահ կարող եմ ասել՝ որևէ երեխա Թումոյում այդ մարդու հետ չի շփվել», - ընդգծեց նա:

Head of Tumo center’s communication department Zara Budaghyan told Aysor.am that one of the employees in the 6th floor of their building (Italian citizen as Aysor.am has learnt) has tested coronavirus positive.
Aysor.am has learnt that the infected Italian citizen is the employee of Italian "Renco" construction company which is carrying out construction works in the 6th floor of the building.
“We have clarified whether this person had access to our center, and learnt that he did not as we are very strict in the security issue. To get more convinced we viewed the camera recording. This person was not seen in the Tumo area,” Budaghyan said.
She said the decision to suspend classes in the center is not agreed with it. The decision was made earlier after the discussion of the issue with the leadership.
“We were planning to make the statement today and the information with the person coincided. We do not see any danger regarding this person and close Tumo as the flow of children here is very big. I can state for sure neither of the Tumo children contacted with the person,” she stressed.