Նորվեգիայի թագավորական ընտանիքին կարանտին են տեղափոխել
Նորվեգական թագավորական ընտանիքին, ինչպես նաև Նորվեգիայի արտաքին գործերի նախարար Ինե Էրիկսեն Սերեյդին և արդյունաբերության նախարար Իսելին Նյուբեին, կարանտին են տեղափոխել, հայտնում են NRK հեռուստառադիոընկերությունը:
Նշվում է, որ դա տեղի է ունեցել պաշտոնյաների և արքայական անձանց արտասահմանյան ուղևորությունից վերադառնալուց հետո:
«Թագավորական զույգը, ինչպես նաև պետական խորհրդի մի քանի անդամներ կարանտինացվել են», - հայտնել է հեռուստառադիոընկերությունը:
Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունը  նոր կորոնավիրուսով վարակի բռնկումը պանդեմիա է հատարարել: Աշխարհի ավելի քան 100 երկրներում 120 հազար մարդ արդեն վարակված կորոնավիրուսով:

Королевская семья Норвегии помещена на карантин
Норвежская королевская семья, а также глава МИД Норвегии Ине Эриксен Серейде и министр промышленности Иселин Нюбе помещены на карантин, сообщает телерадиокомпания NRK.
Отмечается, что это произошло после возвращения чиновников и королевских персон из зарубежной поездки. "Королевская чета, а также несколько членов государственного совета помещены на карантин", – сообщает телерадиокомпания.
Всемирная организация здравоохранения 11 марта объявила вспышку нового коронавируса пандемией. В мире заражены уже около 120 тысяч человек более чем в 100 странах