Ջոնսոնը քաղաքացիներին հանգստացրել է՝ «շատերը կորոնավիրուսի պատճառով կկորցնեն հարազատներին» արտահայտությամբ
Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Բորիս Ջոնսոնը քաղաքացիներին հանգստացրել է «շատերը ժամանակից շուտ կկորցնեն հարազատներին» արտահայտությամբ: Այս մասին նա հայտարարել է մամուլի ասուլիսում, հայտնում է Financial Times- ը:
Կառավարության ղեկավարը բրիտանացիներին հորդորել է պատրաստ լինել կորոնավիրուսի պատճառով հարազատների կորստին, քանի որ վարակվածների թիվը կարող է շատ ավելին լինել, քան պաշտոնական տվյալները:
Այսպիսով, ըստ գիտնականների, երկրում կարող է լինել մինչև 10 հազար վարակակիր մարդ:
«Այն կշարունակվի տարածվել: Ես պետք է անկեղծ լինեմ ձեզ հետ, ազնիվ եմ բրիտանական հասարակության հետ. Շատ ընտանիքներ, շատ-շատ ընտանիքներ ժամանակից շուտ կկորցնեն սիրելիներին», - ընդգծել է վարչապետը:

Джонсон успокоил граждан фразой «многие потеряют близких» из-за коронавируса
Премьер-министр Великобритании Борис Джонсон успокоил граждан фразой «многие потеряют близких раньше времени». Об этом он заявил в ходе пресс-конференции, передает Financial Times.
Глава правительства призвал британцев быть готовыми к потере родных из-за коронавируса, поскольку число зараженных может быть гораздо больше официальных данных. Так, по информации ученых, в стране могут находиться до 10 тысяч инфицированных человек.
«Это будет распространяться и дальше. Я должен быть честен с вами, честен с британской общественностью: многие семьи, очень многие семьи потеряют близких раньше времени», — подчеркнул премьер. Распространение вируса SARS-CoV-2 он назвал худшим кризисом в области общественного здравоохранения.