Հարյուր ուկրաինացի է արգելափակվել Իտալիայի և Սլովենիայի սահմանին
Իտալիայի և Սլովենիայի սահմանին արգելափակվել է 100 ուկրաինացի, նրանց թույլ չեն տալիս տեղաշարժվել սլովենացի սահմանապահները կորոնավիրուսի տարածմանը հակազդելու միջոցառումների պատճառով, ասվում է ուրբաթ «1+1» հեռուստաալիքի լրատվական ծառայության կայքում:
Ավելի վաղ, Սլովենիայի կառավարությունը ձեռնարկել էր մի շարք նոր միջոցներ՝ սահմանափակելու այն օտարերկրացիների մուտքը երկիր, որոնք կարող են լինել կորոնավիրուսի կրողներ:
Իտալիայի հետ սահմանի վեց անցակետերում բժիշկները հերթապահում են ոստիկանության ուժեղացված ստորաբաժանումների հետ:

На границе между Италией и Словенией застряли сто украинцев
Группа из 100 украинцев застряла на границе между Италией и Словенией, их не пускают словенские пограничники из-за мер по противодействию распространению коронавируса, сообщили в пятницу на сайте телевизионной службы новостей на телеканале "1+1" со ссылкой на заблокированных на границе украинцев.
Ранее словенское правительство приняло ряд новых мер по ограничению въезда иностранцев, которые могут быть переносчиками коронавируса.
На шести контрольно-пропускных пунктах на границе с Италией вместе с усиленными нарядами полиции дежурят медики.