«Փաստ». Հայաստանի դեպքում իրավիճակը դեռևս հասկանալի չէ
«Փաստ» թերթը գրում է, որ տնտեսագետներն արդեն իսկ ահազանգում են, որ կորոնավիրուսը, հնարավոր է, գլոբալ տնտեսական ճգնաժամի հանգեցնի, գուցե ավելի ծանր, քան տեղի ունեցավ 2008 թվականին: Դրա նախանշաններն արդեն նկատելի են: Եվրոպական կենտրոնական բանկը 25 միլիարդ եվրո է հատկացրել եվրոպական երկրների տնտեսություններին աջակցելու համար: Հայաստանի դեպքում իրավիճակը դեռևս հասկանալի չէ, քանի որ, ինչպես մասնագետներն են նշում, իրականում պետք է գնահատել, թե պետությունն ինչ ռեզերվներ ունի և ինչքանով կարող է դիմակայել հնարավոր ճգնաժամին՝ նվազագույն կորուստներով իրավիճակից դուրս գալու համար։
«Փաստ» թերթի աղբյուրի փոխանցմամբ, տնտեսական ռազմավարության գնահատման հարցերի ու պետության պահուստների վիճակը գնահատելու վերաբերյալ այս օրերին նախատեսվում է անցկացնել քննարկում և հասկանալ երկրի ընդհանուր պահուստային վիճակը և հավանական ռիսկերը՝ կապված կորոնավիրուսի պանդեմիայի հետ:

«Паст»: В случае Армении ситуация пока неясна
Газета «Паст» пишет, что экономисты уже говорят о том, что коронавирус может привести к глобальному экономическому кризису, возможно, более тяжелому, чем в 2008 году. Уже налицо все признаки экономического кризиса. Европейский центральный банк выделил 25 млрд. евро для содействия экономике европейских стран. В случае Армении ситуация пока непонятна, поскольку, как отмечают специалисты, нужно оценить в действительности, какими резервами обладает государство и насколько оно готово противостоять кризису, чтобы выйти из этой ситуации с минимальными потерями.
Как передают источники издания, в эти дни предусматривается провести обсуждение по вопросам оценки экономической стратегии  и резервов государства, чтобы понять общую ситуацию с резервами страны и возможные риски, связанные с пандемией коронавируса.