Ֆրանսիայում արգելվել են ավելի քան հարյուր մարդու մասնակցությամբ միջոցառումները
Ֆրանսիայի վարչապետ Էդուարդ Ֆիլիպը հայտարարել է ավելի քան 100 մասնակիցներով հանդիպումների արգելքի մասին, հայտնում է «France Info» պորտալը:
«Մեր հիմնական խնդիրն է պահպանել ֆրանսիացիների առողջությունը և հնարավորինս դանդաղեցնել համաճարակի ընթացքը», - ասել է Ֆիլիպը:
Այս կապակցությամբ նա նշել է, որ երկրում միջոցառումները, որին մասնակցում է ավելի քան 100 մարդ, «այս պահից արգելվելու են»:
Վերջին տվյալների համաձայն՝ Ֆրանսիայում կորոնավիրուսով հիվանդների թիվը հասել է 2876-ի: 61 մարդ դարձել է հիվանդության զոհ:

Во Франции запретили мероприятия с участием более ста человек
Премьер-министр Франции Эдуар Филипп объявил о запрете на собрания с численностью участников более 100 человек, передает в пятницу портал France Info.
"Наша принципиальная задача - сохранить здоровье французов... и максимально замедлить наступление пика эпидемии", - сказал Филипп. В связи с этим он сказал, что на территории страны мероприятия с участием более 100 человек будут "с текущего момента" под запретом.
По последним данным, число заболевших коронавирусом во Франции составляет 2876 человек. Жертвами болезни стал 61 человек.