Հայաստան-Վրաստան ցամաքային և օդային գոտին մինչև մարտի 24-ը ներառյալ փակ կլինի․ ԱԳՆ
Վրաստանի հետ ցամաքային և օդային գոտին մինչև մարտի 24-ը ներառյալ փակ կլինի, այս մասին հաղորդագրություն է տարածել ՀՀ ԱԳՆ-ն։
«Հաշվի առնելով նոր տիպի կորոնավիրուսով պայմանավորված համաճարակային իրավիճակը՝ ՀՀ կառավարությունը, Վրաստանի կառավարության հետ երկկողմ խորհրդակցությունների և պայմանավորվածությունների արդյունքում, որոշում է կայացրել մինչև 2020 թվականի մարտի 24-ը ներառյալ սահմանափակել Վրաստանի հետ ցամաքային և օդային հաղորդակցությունը:
Սահմանափակումը չի վերաբերում իրենց երկրներ վերադարձող Վրաստանի եւ Հայաստանի քաղաքացիներին և նրանց ընտանիքի անդամներին, օրինական հիմքերով բնակության իրավունք ունեցող անձանց, միմյանց դիվանագիտական ներկայացուցչությունների անձնակազմներին և նրանց ընտանիքի անդամներին, ինչպես նաև պաշտոնական փոխայցելություններ իրականացնող պաշտոնատար անձանց:
Հայաստան և Վրաստանի միջև շարունակվելու է բեռնափոխադրումների բնականոն ընթացքը», - ասված է հաղորդակցության մեջ:

Land and air zone with Georgia to be closed till March 24: MFA
The land and air zone with Georgia will be closed till March 24 inclusive, Armenia’s Ministry of Foreign Affairs said in a statement.
“Taking into account the epidemic situation agreed with coronavirus, the Armenian government as a result of bilateral consultations with the Georgian government made a decision to restrict land and air communication with Georgia till March 24, 2020 inclusive,” the statement says, adding that the restrictions are not applied for the citizens of Georgia and Armenia who want to enter their countries and their families, as well as for the officials.
“The regular of cargo transportations between Armenia and Georgia will continue,” the statement says.