Հայաստան-Վրաստան ցամաքային և օդային գոտին մինչև մարտի 24-ը ներառյալ փակ կլինի․ ԱԳՆ
Վրաստանի հետ ցամաքային և օդային գոտին մինչև մարտի 24-ը ներառյալ փակ կլինի, այս մասին հաղորդագրություն է տարածել ՀՀ ԱԳՆ-ն։
«Հաշվի առնելով նոր տիպի կորոնավիրուսով պայմանավորված համաճարակային իրավիճակը՝ ՀՀ կառավարությունը, Վրաստանի կառավարության հետ երկկողմ խորհրդակցությունների և պայմանավորվածությունների արդյունքում, որոշում է կայացրել մինչև 2020 թվականի մարտի 24-ը ներառյալ սահմանափակել Վրաստանի հետ ցամաքային և օդային հաղորդակցությունը:
Սահմանափակումը չի վերաբերում իրենց երկրներ վերադարձող Վրաստանի եւ Հայաստանի քաղաքացիներին և նրանց ընտանիքի անդամներին, օրինական հիմքերով բնակության իրավունք ունեցող անձանց, միմյանց դիվանագիտական ներկայացուցչությունների անձնակազմներին և նրանց ընտանիքի անդամներին, ինչպես նաև պաշտոնական փոխայցելություններ իրականացնող պաշտոնատար անձանց:
Հայաստան և Վրաստանի միջև շարունակվելու է բեռնափոխադրումների բնականոն ընթացքը», - ասված է հաղորդակցության մեջ:

Наземное и воздушное сообщение с Грузией ограничено до 24 марта – МИД Армении
Наземное и воздушное сообщение с Грузией ограничено до 24 марта включительно, говорится в распространенном министерством иностранных дел Армении заявлении.
«Принимая во внимание ситуацию с пандемией коронавируса нового типа, правительство Армении, в результате двусторонних совещаний и договоренностей с правительством Грузии, приняло решение об ограничении наземного и воздушного сообщения с Грузией до 24 марта 2020 года включительно.
Ограничение не касается возвращающихся в свои страны граждан Грузии и Армении и членов их семей, лиц, имеющих право на проживание на законных основаниях, персонала дипломатических представительств и членов их семей, а также должностных лиц, осуществляющих взаимные официальные визиты.
Регулярные грузоперевозки между Арменией и Грузией будут продолжаться», - отмечается в сообщении МИД Армении.