Արցախում կորոնավիրուսով վարակման դեպք չի արձանագրվել. խուճապային լուրերը տարածվում են Ադրբեջանից
Մեդիատիրույթում ֆեյսբուքյան խմբերի և կեղծ օգտատերերի միջոցով տեղեկություն է տարածվում, թե իբր Ստեփանակերտի կենտրոնական հիվանդանոց են տեղափոխվել 11 քաղաքացի և 27 զինծառայող՝ կորոնավիրուսի ախտանիշներով։ Այս մասին հայտնում են տեղեկատվության ստուգման կենտրոնից:
Նույն բովանդակությամբ  լուրը դեռևս մարտի 5-ին տարածվել էր Ֆեյսբուքում` Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանի անունից ներկայացող, սակայն Ադրբեջանից կառավարվող կեղծ էջի կողմից։ Թե՛ տարածվող լուրը, և թե՛ Բակո Սահակյանի ֆեյսբուքյան պաշտոնական էջ ունենալը հերքվեցին։
Սակայն Հայաստանում կորոնավիրուսի հաստատված նոր դեպքերին զուգահեռ՝ ապատեղեկատվությունը կրկին սկսեց շրջանառվել։
Տեղեկատվության ստուգման կենտրոնը կապ հաստատեց նաև Արցախի Առողջապահության նախարար Արայիկ Բաղրյանի հետ, որը ևս հերքեց տարածվող լուրը՝ հայտնելով, որ Արցախում վիրուսի ներթափանցման որևէ դեպք չկա  և իրականացվում են բոլոր անհրաժեշտ կանխարգելիչ միջոցները։

No cases of coronavirus registered in Artsakh, false information comes from Azerbaijan
Some Facebook groups and fakes are spreading false information as if 11 citizens and 27 soldiers have been transported to Stepanakert Central Hospital with coronavirus symptoms.
Same content news was disseminated also on March 5 on behalf of Artsakh president Bako Sahakyan but from the fake page from Azerbaijan.
The information was denied.
In parallel with the new cases registered in Armenia the misinformation has again started being circulated.
The information check center contacted with Artsakh health minister Arayik Baghryan who denied the information, stressing that there are no cases of coronavirus in Artsakh.