Երկրում ընթանում են համաճարակաբանական գործողություններ. ԱՆ
Առողջապահության նախարարությունը բնակչությանը հորդորում է պահպանել հանգստություն և հետևել պաշտոնական լրահոսին:
«Առողջապահության նախարարությունը վերջին օրերին թե՛ բնակչությունից և թե՛ զանգվածային լրատվամիջոցների ներկայացուցիչներից պարբերաբար «ահազանգեր» է ստանում, որ հանրապետության այս կամ այն տարածքից մարդկանց են «մեկուսացնում»:
Այս կապակցությամբ հայտնում ենք, որ կորոնավիրուսային հիվանդության վիճակով պայմանավորված երկրում ընթանում են համաճարակաբանական գործողություններ` սահմանված կարգով:
Լրատվամիջոցներին խնդրում ենք` «ահասարսուռ» վերնագրերով խուճապային տրամադրություն չստեղծել, վստահել, որ նախարարությունը պատշաճ իրականացնում է իր լիազորությունների շրջանակներում անհրաժեշտ աշխատանքները:
Իսկ բնակչությանը հորդորում ենք` պահպանել հանգստություն և հետևել պաշտոնական լրահոսին», - ասված է ԱՆ հաղորդագրության մեջ:

В стране проводятся эпидемиологические действия – Минздрав Армении
Министерство здравоохранения Армении призывает население соблюдать спокойствие и следить за официальной информацией.
«Министерство здравоохранения в последние дни периодически получает от населения, и представителей средств массовой информации "сигналы" о том, что в том или ином регионе республики "изолируют" людей.
Сообщаем в этой связи, что в стране проводятся эпидемиологические действия, которые обусловлены ситуацией с коронавирусным заболеванием.
Просим средства массовой информации не создавать панических настроений своими "жуткими" заголовками, доверять тому, что в рамках своих полномочий министерство надлежащим образом осуществляет все необходимые работы.
Призываем население страны сохранять спокойствие и следить за официальной информацией», - говорится в сообщении Минздрава Армении.