Կորոնավիրուսի համաշխարհային վիճակագրությունը
Ուրբաթ օրվա դրությամբ կորոնավիրուսով վարակվածների թիվն Իտալիայում աճել է  1266-ով, գրանցվել է վարակի հետևանքով մահվան 250 դեպք:
Իրանում արձանագրվել է հիվանդության 11364  դեպք (մահացել է 514 մարդ), Հարավային Կորեայում 8986  (67), Իսպանիայում՝ 4231 (120), Ֆրանսիայում ՝ 3666 (79), Գերմանիայում ՝ 3062  ( 8), ԱՄՆ-ում ՝ 1678 (41), Ճապոնիայում (հաշվի առնելով Յոկոհամա կարանտինացված նավարկության նավը)՝ 1316 (22), Շվեյցարիայում ՝ 1009 (6):
Կորոնավիրուսով վարակի ավելի քան 1000 դեպք է գրանցվել աշխարհի 122 երկրներում և շրջաններում:
Ինչպես ավելի վաղ հաղորդվել էր, ԱՀԿ-ի գլխավոր տնօրեն Թեդրոս Ադհան Գեբրեյեսուսը հայտարարել է պանդեմիայի մասին՝  կապված աշխարհում կորոնավիրուսի շարունակական տարածման հետ:

Мировая статистика коронавируса
До 1,266 тыс. увеличилось в минувшую пятницу число жертв коронавируса в Италии, за сутки зарегистрировано 250 случаев летального исхода, вызываемого инфекцией заболевания.
В Иране зафиксировано 11,364 тыс. случаев заболевания, (скончались 514), Южной Корее - 8,986 тыс. (67), Испании - 4, 231 тыс. (120), Франции - 3,661 тыс. (79), Германии - 3,062 тыс. (восемь), США - 1,678 тыс. (41), на территории Японии (с учетом стоящего на карантине в Йокогаме круизного лайнера) - 1316 (22), Швейцария - 1009 (6).
Менее 1 тыс. случаев заражения коронавирусом зафиксированы в 122 странах и районах мира.
Как сообщалось, ранее гендиректор ВОЗ Тедрос Адханом Гебрейесус объявил о пандемии в связи с продолжением распространения в мире коронавируса.
"Мы пришли к выводу, что ситуацию с COVID-19 можно охарактеризовать как пандемию", - сказал он на пресс-конференции в Женеве.