Միշուստինը հաստատել է կորոնավիրուսների դեմ պայքարի մի շարք միջոցառումներ
Ռուսաստանի վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը հաստատել է կորոնավիրուսով վարակի դեմ պայքարի մի շարք միջոցառումներ:
Կառավարության ղեկավարը համապատասխան ցուցումները տվել է մարտի 12-ին կայացած խորհրդակցությունից հետո:
Մասնավորապես, Առողջապահության նախարարությանը հանձնարարվել է տեղեկացնել բուժհիմնարկներին` կորոնավիրուսով վարակի ախտորոշման և դրա բուժման դեպքերի ալգորիթմի մասին:
Արդյունաբերության և առևտրի նախարարությունը պետք է զեկուցի կորոնավիրուսի կանխարգելման համար պաշտպանիչ և ախտահանման միջոցների արտադրության ծավալի մասին, իսկ ԱԴԾ-ին, ՆԳՆ-ին և Արտաքին գործերի նախարարությանը հանձնարարվել է մշակել Լեհաստանի և Նորվեգիայի հետ սահմանին գտնվող օտարերկրացիների սահմանն անցնելու մասին որոշման նախագիծ:

Мишустин одобрил комплекс мер по борьбе с коронавирусом
Премьер-министр Михаил Мишустин утвердил комплекс мер по борьбе с коронавирусной инфекцией на территории России.
Соответствующие поручения глава правительства дал по итогам совещания, состоявшегося 12 марта.
В частности, Минздраву поручено проинформировать медицинские учреждения об алгоритме действий при диагностировании коронавирусной инфекции и ее лечении.
Минпромторг должен доложить об объеме производства средств защиты и дезинфекции для профилактики коронавируса, а ФСБ, МВД и МИД поручено разработать проект постановления о приостановлении с 15 марта пропуска иностранцев через границу с Польшей и Норвегией.