Ժամանակն է փակել Էջմիածինը և միայն մուտք ու ելք լինի սննդի մատակարարների, դեղորայքի ու բժիշկների համար. Սոֆյա Հովսեփյան
14/03/2020 15:49
Ժամանակն է որոշ ժամանակով փակել Էջմիածինն ու միայն մուտք ու ելք թույլատրել սննդի մատակարարների և դեղորայքի ու բժիշկների համար, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Սոֆյա Հովսեփյանը:
«Կարծում եմ ժամանակն է որոշ ժամանակով փակել Էջմիածինը և միայն մուտք ու ելք լինի սնունդի մատակարարների և դեղորայքի ու բժիշկների համար, շփումները դարձնել մինիմալ և համաճարակը արագ կվերանա։
Միայն հարևան պետությունը չի վարակ տարածող, քաղաքից քաղաք գնալու դեպքում էլ է տարածումը մեծանում», - գրել է նա:

Софья Овсепян: Нужно на какое-то время закрыть на карантин Эчмиадзин и разрешить туда въезд и выезд для поставщиков продуктов питания, лекарств и врачей
Пришла пора на какое-то время закрыть на карантин город Эчмиадзин и разрешить туда только въезд и выезд поставщиков продуктов питания, лекарства и врачей, написала на своей странице в Facebook депутат парламента от правящего блока «Мой шаг» Софья Овсепян.
«Считаю, что пришла пора на какой-то время закрыть на карантин Эчмиадзин и разрешить туда въезд и выезд для поставщиков продуктов питания, лекарств и врачей. Контакты должны быть минимальными и эпидемия вскоре исчезнет.
Инфекция распространяется не только из соседнего государства, распространение увеличивается также при переезде из одного город в другой», - написала она.