Վրաստանը մարտի 16-ից փակում է Ռուսաստանի հետ սահմանը՝ կորոնավիրուսի պատճառով
Վրաստանը և Ռուսաստանը մարտի 16-ից ժամանակավորապես փակում են սահմանը՝ կորոնավիրուսի տարածման ռիսկերի պատճառով, հայտնում են Վրաստանի կառավարության մամուլի ծառայությունից:
«Վրաստանի վարչապետի հանձնարարականով ՌԴ հետ կապերի հատուկ ներկայացուցիչ Զուրաբ Աբաշիձեն առավոտյան հեռախոսազրույց է ունեցել Գրիգորի Կարասինի հետ: Հաշվի առնելով կորոնավիրուսի տարածման ռիսկերը՝ զրույցի ընթացքում դիտարկվել է մարտի 16-ից Վրաստան-Ռուսաստան ուղևորափոխադրումների ժամանակավոր դադարեցման հարցը», - ասված է կառավարության մամուլի ծառայության հաղորդագրության մեջ:
Նշվում է, որ այս որոշումը չի տարածվում Վրաստանի և ՌԴ այն քաղաքացիների վրա, որոնք ցանկանում են վերադառնալ հայրենիք:

Грузия с 16 марта закрывает границу с РФ из-за коронавируса
Грузия и Россия с 16 марта временно закрывают границу из-за рисков распространения коронавируса, сообщает пресс-служба грузинского правительства.
"По поручению премьер-министра Грузии специальный представитель по связям с РФ Зураб Абашидзе утром провёл телефонный разговор с Григорием Карасиным. С учётом рисков распространения коронавируса в ходе разговора был рассмотрен вопрос о временном приостановлении прохода пассажиров между Грузией и Россией с 16 марта",- сообщает пресс-служба правительства.
Отмечается, что данное решение "не распространяется на тех граждан Грузии и РФ, которые хотят вернуться на родину".