Հայաստանում կորոնավիրուսի դեպքերի թիվը հասել է 28-ի. ժամը 23:00-ից Էջմիածնի 27 ելքերից բաց կլինեն միայն 3-ը․ Փաշինյան
15/03/2020 22:11
Այս պահի դրությամբ ունենք կորոնավիրուսի ախտորոշված 28 դեպք, որոնցից 18-ն Էջմիածնի նշանդրեքի դեպքի հետ է կապված, ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Նա նկատեց, որ ժ.23:00-ից Էջմիածնից բաց կլինի միայն երեք ավտոճանապարհ։
«Քննարկել ենք, որ Էջմիածնի հետ կապված պետք է որոշակի հավելյալ միջոցներ ձեռնարկենք։ Լավ լուրն այն է, որ մեկուսացված մարդկանց շրջանակներից են նոր դեպքերն արձանագրվել։ Այսպիսով ժամը 23:00-ից պետք է խնդրենք էջմիածնեցիներին քաղաքից առկա 27 ելքերից օգտվել միայն 3-ից։ Տեղում ջերմաչափում կանեն և նրանց, ովքեր ջերմություն կունենան, կխնդրենք ինքնմեկուսացում իրականցնել», - ասաց վարչապետը:

Число зараженных коронавирусом в Армении увеличилось до 28, горд Эчмиадзин будет частично заблокирован
15/03/2020 22:12
Количество подтвержденных случаев коронавируса в Армении достигло 28, заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян.
Он отметил, что выявленные последние два случая также связаны с «известной помолвкой» в Эчмиадзине, где мать жениха, вернувшаяся из Италии, была заражена коронавирусом.
Пашинян сообщил, что сегодня с 23:00 выезды из Эчмиадзина будут частично перекрыты.
«24 из 27 выездов из города будут перекрыты. Будут установлены пункты полиции и медиков, которые будут проверять температуру», - отметил Пашинян.