Իրանում մեկ օրում հարյուրից ավելի մարդ է մահացել կորոնավիրուսից
Իրանում մեկ օրում կորոնավիրուսից ավելի քան 100 մարդ է մահացել, զոհերի ընդհանուր թիվը հաել է 724-ի, ընդհանուր առմամբ արձանագրվել է կորոնավիրուսով վարակման 13.938 դեպք, ասել է Իրանի առողջապահության նախարարի խորհրդական Ալի Ռեզա Վահաբզադեն:
Առաջին անգամ է, որ մեկ օրում Իրանում զոհերի թիվը գերազանցել է 100-ը:
«Երեկ կեսօրից ի վեր հայտնաբերվել է կորոնավիրուսով վարակի 1209 նոր դեպք, վարակվածների ընդհանուր թիվը հասել է 13938-ի: Առայժմ բուժվել է 4590 մարդ: Անցած օրվա ընթացքում մահացել է 113 մարդ, որի պատճառով զոհերի ընդհանուր թիվը հասել է մինչև 724-ը», - գրել է նա Twitter-ում:

В Иране за сутки более ста человек умерли от коронавируса
Более 100 человек скончались за сутки в Иране от коронавируса в Иране, число жертв возросло до 724, всего зафиксировано 13938 случаев заболевания коронавирусом, сообщил советник министра здравоохранения Ирана Али Реза Вахабзаде.
Впервые число жертв за сутки в Иране превысило 100 человек.
"С полудня вчерашнего дня было выявлено 1209 новых случаев заражения коронавирусом, в общей сложности число зараженных достигло 13938. К настоящему моменту выздоровели 4590 человек. За прошедшие сутки скончались 113 человек, за счет чего общее число жертв возросло до 724", - написал он в Twitter.