Այս ամենը կատարվել է ԶԼՄ-ների վրա ճնշում գործադրելու համար․ սա խոսքի ազատության ճնշում է․ Արմեն Թավադյան
5-րդ ալիքի սեփականատեր Արմեն Թավադյանի կալանավորումը նպատակ ուներ հեռուստաալիքին վնասելու, լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց 5-րդ ալիքի գործադիր տնօրեն Հարություն Հարությունյանը։
«Ապացուցվեցին բոլոր կասկածները, որ մենք ունեինք առ այն, որ մեր հեռուսաընկերության սեփականատերը կալանվորվել է հատուկ 5-րդ ալիքին վնասելու, աշխատանքները դժվարացնելու, մեր լրագրողներին անհարմար վիճակի մեջ դնելու պատճառով, երկու կարծիք այստեղ արդեն չունենք», - ասաց նա։
Վերջինս ընդգծեց, որ այս ժամանակահատվածում հեռուստաալիքը դժվար օրեր է ապրել նաև ֆինանսական առումով։
Արմեն Թավադյանն իր հերթին անօրինական և անհիմն որակեց իր նկատմամբ գործողությունները:
«Այդ ամենը կատարվել է նրա համար, որ ճնշում գործադրվի ԶԼՄ-ի վրա, որից մեկի սեփականատերը ես եմ։ Սա ճնշում է խոսքի ազատության վրա»։

Армен Тавадян: Все это нацелено на то, чтобы оказать давление на СМИ, свободу слова
Арест владельца телеканала TV5 Армена Тавадяна преследовал цель навредить телеканалу, заявил сегодня в ходе встречи с журналистами исполнительный директор TV5 Арутюн Арутюнян.
«Подтвердились все наши подозрения по поводу того, что собственник нашего телеканала арестован, чтобы причинить вред TV5, осложнить работу телеканала, создать для наших корреспондентов затруднительную ситуацию. Двух мнений здесь быть не может», - сказал он.
Арутюн Арутюнян подчеркнул, что за это время телеканал пережил сложные дни, столкнулся с финансовыми проблемами.
Армен Тавадян в свою очередь отметил, что действия в его отношении – незаконны и безосновательны.
«Все это нацелено на то, чтобы оказать давление на средства массовой информации, владельцем одного из которых являюсь я. Это давление на свободу слова», заявил Армен Тавадян.