Կորոնավիրուսով մահացությունները մեծ թափ են հավաքել Իտալիայում, Իսպանիայում և Ֆրանսիայում
Իտալիայի իշխանությունները կիրակի՝ մարտի 15-ին, հաղորդել են SARS-Cov-2 վիրուսով առաջացած հիվանդությունից մահացության կտրուկ աճի մասին: Մեկ օրում 368 մարդ է մահացել. ընդհանուր թիվը հասել է 1806-ի: Սա բոլոր մահերի կեսից ավելին է՝ Չինաստանի սահմաններից դուրս SARS-CoV-2 կորոնավիրուսից: Իտալիայում վարակվածների թիվը աճել է 3590-ով և կազմել 24747:
Իսպանիան շարունակում է մնալ համաճարակային հիվանդությունների երկրորդ ամենամեծ երկիրն աշխարհում: Այնտեղ մեկ օրում 96 մարդ է մահացել. ընդհանուր թիվը հասել է 262-ի: Վարակվածների թիվն ավելացել է  1407-ով՝  ընդհանուր 7798 դեպք:
Ֆրանսիայում մեկ օրում մահացել է 31 մարդ. ընդհանուր թիվը հասել է 120-ի,  հայտնել է Առողջապահության նախարար Օլվյե Վերանը: Վարակվածների ընդհանուր թիվը հասել է  5400-ի՝  մեկ օրում գրանցելով մոտ 1000 դեպք:
Չնայած համաճարակին՝ Ֆրանսիան կիրակի անցկացրել է ավագանու ընտրությունների առաջին փուլը: Արձանագրվել է ընտրողների ռեկորդային ցածր մասնակցություն:
Գերմանիան հայտարարել է Ֆրանսիայի, Շվեյցարիայի, Ավստրիայի, Լյուքսեմբուրգի և Դանիայի հետ սահմանների մասնակի փակման մասին: Այս միջոցառումն  ուժի մեջ է մտնում երեկոյան 8:00-ից՝ երկուշաբթի, մարտի 16-ին:

В Италии, Испании и Франции резко выросла смертность от коронавируса
Власти Италии сообщили в воскресенье, 15 марта о резком росте числа погибших от заболевания, вызванного вирусом SARS-Cov-2. 368 человек скончались за сутки, увеличив общий список жертв коронавируса на четверть до 1806 человек. Это больше половины всех смертельных случаев от коронавируса SARS-CoV-2 за пределами Китая, откуда эпидемия начала распространяться по миру. Число инфицированных в Италии увеличилось на 3590 до 24747 человек.
Испания остается второй по масштабам распространения эпидемии страной в Европе. Там за сутки скончалось еще 96 человек, в результате общее число жертв коронавируса составило 262 человека. Количество заболевших выросло не так стремительно, на 1407 случаев, доведя общее число инфицированных до 7798.
Во Франции за сутки скончались 31 человек, таким образом, общее число погибших достигло 120 человек, заявил министр здравоохранения Ольвье Веран. Общее число инфицированных выросло до 5400 случаев, почти на тысячу человек за сутки.
Несмотря на эпидемию, в воскресенье во Франции прошел первый тур муниципальных выборов. Была зафиксирована рекордно низкая явка избирателей.
Германия объявила о частичном закрытии границ с Францией, Швейцарией, Австрией, Люксембургом и Данией. Эта мера вступает в силу с 8 утра в понедельник, 16 марта.