Թուրքիան դադարեցրել է օդային հաղորդակցությունը ևս վեց երկրների հետ
Թուրքիան կորոնավիրուսով վարակի համաճարակի պատճառով դադարեցրել է օդային հաղորդակցությունը ևս վեց երկրների հետ, այդ թվում ՝ Մեծ Բրիտանիայի և Շվեյցարիայի, երկուշաբթի հայտնել է առողջապահության նախարար Ֆահրեթին Քոջան:
Թուրքիան ավել վաղ արգելք էր դրել 14 երկրներից օտարերկրացիների մուտքի վրա՝ որպես կորոնավիրուսի տարածման դեմ պայքարի մաս:
Փետրվարի 3-ից Թուրքիան դադարեցրել է օդային հաղորդակցությունը Չինաստանի հետ, փետրվարի 23-ից` Իրանի, փետրվարի 29-ից` Իրաքի, Հարավային Կորեայի և Իտալիայի, մարտի 14-ից՝ Գերմանիայի, Իսպանիայի, Նորվեգիայի, Ֆրանսիայի, Ավստրիայի, Դանիայի, Շվեդիայի, Բելգիայի և Նիդեռլանդների հետ:

Турция приостановила авиасообщение еще с шестью странами
Турция приостановила авиасообщение еще с шестью странами, включая Великобританию и Швейцарию, из-за пандемии коронавируса, заявил министр здравоохранения Фахреттин Коджа в понедельник.
Турция ранее ввела запрет на въезд иностранных граждан из 14 стран в рамках борьбы с распространением коронавируса.
С 3 февраля Турция приостановила авиасообщение с Китаем, с 23 февраля - с Ираном, с 29 февраля - с Ираком, Южной Кореей и Италией, с 14 марта - с Германией, Испанией, Норвегией, Францией, Австрией, Данией, Швецией, Бельгией и Нидерландами.