18։30-ից հետո կորոնավիրուսի վերաբերյալ կեղծ տեղեկատվություն տարածող անձինք և լրատվամիջոցները կենթարկվեն պատասխանատվության. Փաշինյան
16/03/2020 21:04
Կառավարության որոշմամբ` մարտի 16-ի ժամը 18։30-ից հետո, բոլոր այն անձինք կամ լրատվամիջոցները, որոնք կորոնավիրուսի հետ կապված կտարածեն կեղծ տեղեկատվություն, կենթարկվեն պատասխանատվության, Ազգային ժողովում հայտարարեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Բոլոր այն լրատվամիջոցները և անձինք, որոնք կորոնավիրուսի վերաբերյալ կտարածեն պաշտոնականից տարբերվող տեղեկատվություն, կենթարկվեն պատասխանատվության։ Իսկ պաշտոնական տեղեկատվությունը 100 տոկոսով համապատասխանում է իրականությանը, և այս ընթացքում, մենք, կներեք արտահայտությանս համար, փռշտոցի մակարդակի ինֆորմացիան կիսել ենք հասարակության հետ։ Դա արել ենք հատուկ այն նպատակով, որ վստահություն լինի և մարդիկ պաշտոնական լուրերին հավատան։ Միակ հավաստի աղբյուրը կարող է լինել կառավարությունը», - ասաց վարչապետը։

Dissemination of false information regarding coronavirus from 6.30 pm today to be punishable: Armenia’s PM
16/03/2020 21:26
All the people and mass media who will disseminate false information from 6.30 pm today regarding coronavirus will be subjected to responsibility, Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan stated at the special NA session today.
“All mass media and people who will disseminate information about coronavirus different from the official information will be subjected to responsibility. The official information 100% corresponds to reality,” he said, stressing that till this moment they shared even primitive information with the public.
“We have done it with special purpose - to have the trust of the people, for them to believe the official information. The government is the only reliable source,” the PM said.