18։30-ից հետո կորոնավիրուսի վերաբերյալ կեղծ տեղեկատվություն տարածող անձինք և լրատվամիջոցները կենթարկվեն պատասխանատվության. Փաշինյան
16/03/2020 21:04
Կառավարության որոշմամբ` մարտի 16-ի ժամը 18։30-ից հետո, բոլոր այն անձինք կամ լրատվամիջոցները, որոնք կորոնավիրուսի հետ կապված կտարածեն կեղծ տեղեկատվություն, կենթարկվեն պատասխանատվության, Ազգային ժողովում հայտարարեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Բոլոր այն լրատվամիջոցները և անձինք, որոնք կորոնավիրուսի վերաբերյալ կտարածեն պաշտոնականից տարբերվող տեղեկատվություն, կենթարկվեն պատասխանատվության։ Իսկ պաշտոնական տեղեկատվությունը 100 տոկոսով համապատասխանում է իրականությանը, և այս ընթացքում, մենք, կներեք արտահայտությանս համար, փռշտոցի մակարդակի ինֆորմացիան կիսել ենք հասարակության հետ։ Դա արել ենք հատուկ այն նպատակով, որ վստահություն լինի և մարդիկ պաշտոնական լուրերին հավատան։ Միակ հավաստի աղբյուրը կարող է լինել կառավարությունը», - ասաց վարչապետը։

Будут привлечены к ответственности СМИ и лица, распространяющие ложную информацию о коронавирусе – Никол Пашинян
16/03/2020 21:47
Решением правительства Армении, все те лица или средства массовой информации, которые с 18:30 16 марта распространят ложную информацию в связи с коронавирусом, будут привлечены к ответственности, заявил сегодня в парламенте премьер-министр Никол Пашинян.
«Все те средства массовой информации и люди, которые распространят отличающуюся от официальных данных информацию, будут привлечены к ответственности. А официальная информация на 100 процентов соответствует действительности и мы за этот период предоставляли обществу даже самую малейшую информацию. Мы делали это специально с той целью, чтобы сформировалось доверие, люди верили официальным данным. Единственным достоверным источником может быть правительство», - сказал Никол Пашинян.