Իրանը ազատ է արձակել մոտ 85 հազար բանտարկյալի կորոնավիրուսի պատճառով
Իրանը ազատ է արձակել մոտ 85 հազար բանտարկյալ՝ կորոնավիրուսի  տարածման ֆոնին, հայտարարել է Իրանի դատական իշխանությունների ներկայացուցիչ Գոլյամհոսեյն Էսմայլին:
«Մինչ այժմ ազատ է արձակվել մոտ 85 հազար բանտարկյալ», - մեջբերում է նրա խոսքերը Mizam Online գործակալությունը:
Իրանում կորոնավիրուսով վարակի առաջին անգամ դեպքը գրանցվել է փետրվարի 19-ին: Այդ ժամանակից ի վեր, կորոնավիրուսն արձանագրվել է երկրի բոլոր նահանգներում, և հիվանդությունների թիվը, ըստ վերջին տվյալների, կազմում է 14991: 853 մարդ մահացել է: Բուժվել է մոտ 5 հազար մարդ:

Иран отпустил около 85 тысяч заключенных из тюрем из-за коронавируса
Иран отпустил порядка 85 тысяч заключенных из тюрем на фоне коронавируса, сообщил официальный представитель судебной власти Ирана Голямхосейн Эсмаили.
"На сегодняшний день отпущено порядка 85 тысяч заключенных", - цитирует Эсмаили профильное агентство Mizam Online.
Впервые о коронавирусе власти Ирана сообщили 19 февраля. С этого времени коронавирус затронул все провинции страны, а число заболеваний, по последним данным, составляет 14 991, из которых 853 со смертельным исходом. Почти 5 тысяч человек выздоровели.