Երևանի ավագանու հերթական նիստը կանցկացվի քաղաքապետարանի ճեմասրահում
Երևանի ավագանու հերթական նիստը կանցկացվի քաղաքապետարանի ճեմասրահում, հայտնում են քաղաքապետարանի լրատվական ծառայությունից:
«Հաշվի առնելով նոր կորոնավիրուսի վարակի տարածման կանխարգելման անհրաժեշտտությունը, Երևանի քաղաքապետը, խորհրդակցելով ավագանու խմբակցությունների հետ, որոշել է.
Երևանի ավագանու մարտի 19-ի նիստը անցկացնել ավագանու նիստերի դահլիճի տարածքից դուրս՝ քաղաքապետարանի ճեմասրահում, որտեղ ապահովված են նիստի անցկացման տեխնիկական պայմանները և համապատասխան հակահամաճարակային միջոցառումները:
Լրագրող գործընկերներին խնդրում ենք նիստը լուսաբանել առանց քաղաքապետարանի շենք այցելելու՝ առցանց հեռարձակման միջոցով: Բացի առցանց ուղիղ հեռարձակումից, նիստի ավարտից հետո ցանցում առկա կլինի նիստի տեսագրությունը», - նշել են քաղաքապետարանից:

Очередное заседание Совета старейшин Еревана пройдет в фойе мэрии
Очередное заседание Совета старейшин Еревана пройдет фойе мэрии, сообщает пресс-служба мэрии Еревана.
«Учитывая необходимость предотвращения распространения нового коронавируса, мэр Еревана, посовещавшись с фракциями Совета старейшин Еревана, принял решение:
Провести запланированное на 19 марта заседание Совета старейшин Еревана за пределами территории зала заседаний – в фойе мэрии, где обеспечены все технические условия для проведения заседания и соответствующие противоэпидемиологические мероприятия.
Журналистов просим освещать заседание Совета старейшин, не посещая здание мэрии, посредством онлайн-трансляции. Кроме прямого включения, после завершения заседания в сети будет опубликована видеозапись заседания», - отмечается в сообщении.