Ռաֆիկ Գրիգորյանն իր աշխատանքային պարտականություններն իրականացնում է հեռահար տարբերակով․ որևէ առողջական խնդիր չկա․ խոսնակ
ՀՀ արդարադատության նախարարի առաջին տեղակալ Ռաֆիկ Գրիգորյանը աշխատանքային պարտականությունները կատարում է տնից, հայտնում է նախարարության խոսնակ Լուսինե Մարտիրոսյանը։
«Արդարադատության նախարարի առաջին տեղակալ Ռաֆիկ Գրիգորյանը բնակվում է Էջմիածնում: Հետևելով Առողջապահության նախարարության հորդորներին՝ իր աշխատանքային պարտականություններն իրականացնում է հեռահար տարբերակով։
Որևէ առողջական խնդիր չկա. ընդամենը սոցիալական պատասխանատվություն», - գրում է խոսնակը:
Հիշեցնենք, որ այսօր ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային և բյուջետային մշտական հարցերի հիմնական հանձնաժողովի նիստում փոխնախարարը հարակից զեկուցող էր «Ֆինանսական համակարգի հաշտարարի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու հարցով։ Մինչդեռ հանձնաժողովի նախագահ Մանե Թանդիլյանը հայտարարեց, որ փոխնախարարը բացակայում է նիստից՝ ինքնամեկուսացման պատճառով։

Рафик Григорян перешел на дистанционный режим работы, каких-либо проблем со здоровьем нет – пресс-секретарь Минюста
Первый заместитель министра юстиции Рафик Григорян исполняет свои трудовые обязанности в дистанционном режиме, сообщает пресс-секретарь министерства юстиции Лусине Мартиросян.
«Первый заместитель министра юстиции Рафик Григорян живет в Эчмиадзине. Прислушавшись к призыву министерства здравоохранения, он перешел на дистанционный режим работы. Каких-либо проблем со здоровьем нет: это всего лишь социальная ответственность», - написала пресс-секретарь ведомства.
Напомним, заместитель министра юстиции Рафик Григорян сегодня не присутствовал на заседании постоянной комиссии по финансово-кредитным и бюджетным вопросам, хотя должен был выступить с докладом по вопросу о внесении изменений и дополнений в закон «Об арбитре финансовой системы». Председатель комиссии Мане Тандилян заявила, что заместитель министра отсутствует на заседании из-за самоизоляции.