Սիրիայում կորոնավիրուսի պատճառով փակվել են ռեստորաններն ու սրճարանները
Սիրիայի իշխանությունները կարգադրել են ժամանակավորապես բոլոր ռեստորաններն ու սրճարանները փակել՝ որպես կորոնավիրուսի տարածումը կանխելու միջոցառումների մաս, երեքշաբթի հայտնել է ՍՀ առողջապահության նախարարի տեղակալ Ահմադ Հալիֆավին:
«Որոշում է կայացվել փակել ռեստորաններն ու սրճարանները՝ որպես կորոնավիրուսի դեմ պայքարի մաս», - ասել է Հալիֆավին սիրիական պետական «Ալ-Իհբարիա» հեռուստաալիքի եթերում:
Փոխնախարարի խոսքով՝ Առողջապահության նախարարության հատուկ ծառայությունները մեծացրել են վերահսկողությունն արագ սննդի ոլորտում մասնագիտացված ձեռնարկությունների սանիտարահիգիենիկ ստանդարտների նկատմամբ:

В Сирии из-за коронавируса закрыли рестораны и кафе
Сирийские власти распорядились временно закрыть все рестораны и кафе в рамках мер по предотвращению распространения коронавируса, заявил во вторник замминистра здравоохранения САР Ахмад Халифави.
"Принято решение о закрытии ресторанов и кафе в рамках борьбы с коронавирусом",- сказал Халифави в эфире сирийского государственного телеканала "Аль-Ихбария".
По словам замминистра, специальные службы минздрава повысили контроль за санитарно-эпидемиологическими нормами предприятий, специализирующихся на питании быстрого приготовления.