Այս պահի դրությամբ արվել է 700-ից ավելի թեստ. 39 աստիճան ջերմող պացիենտ չունենք. Փաշինյան
Թոշակների բաժանման պրոցեսը, հնարավոր է, ամենառիսկայինը լինի կորոնավիրուսի տարածման առումով, դրա համար որոշել ենք այդ հարցը կազմակերպել այլ կերպ, որպեսզի տարեցները չգան և կուտակվեն փոստային բաժանմուքններում, ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերի ժամանակ ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Մենք այնպես կանենք, որ Հայփոստի աշխատակիցները նրանց թոշակները բաժանեն տներում: Պարետատունը հենց հիմա նիստ է անում, և այդ հարցերին կտրվի մաքսիմալ լուծում», - նշեց վարչապետը:
Անդրադառնալով հիվանդների վիճակին՝ Նիկոլ Փաշինյանը նշեց, որ թոքաբորբ ունեցող երկու անձանց վիճակը լավ է:
«Մեր 84 հայրենակիցներից 26 հոգին ունի 36 աստիճանից բարձր ջերմություն, 6 հոգի ունի 38 և բարձր ջերմություն, 39 աստիճան ջերմող պացիենտ չունենք: Որոշ պացիենտներ, առհասարակ, ջերմություն չունեն», - ասաց նա՝ միաժամանակ հավելելով, որ այս պահի դրությամբ արվել է 700-ից ավելի թեստ:

Проведены более 700 тестов на коронавирус, пациентов с температурой 39 градусов нет – Никол Пашинян
«Процесс выплаты пенсий, возможно, самый рискованный в плане распространения коронавируса, поэтому мы решили организовать его таким образом, чтобы пожилые не были вынуждены приходить в почтовые отделения», - заявил сегодня в прямом эфире на своей странице в Facebook премьер-министр Армении Никол Пашинян.
«Мы сделаем так, чтобы сотрудники компании "Айпост" разносили пенсии по домам. Комендатура проводит сейчас заседание, и эти вопросы будут максимально решены», - отметил премьер-министр.
Касаясь состояния больных коронавирусом, Никол Пашинян отметил, что у двоих пациентов – пневмония, однако оба находятся в хорошем состоянии.
«У 26 из 84 наших соотечественников – высокая температура, у 6 – 38 градусов и выше, пациентов с температурой 39 градусов нет. У некоторых пациентов вообще нет температуры», - отметил он, добавив, что на данный момент проведены более 700 тестов на коронавирус.