Այս պահի դրությամբ արվել է 700-ից ավելի թեստ. 39 աստիճան ջերմող պացիենտ չունենք. Փաշինյան
Թոշակների բաժանման պրոցեսը, հնարավոր է, ամենառիսկայինը լինի կորոնավիրուսի տարածման առումով, դրա համար որոշել ենք այդ հարցը կազմակերպել այլ կերպ, որպեսզի տարեցները չգան և կուտակվեն փոստային բաժանմուքններում, ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերի ժամանակ ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Մենք այնպես կանենք, որ Հայփոստի աշխատակիցները նրանց թոշակները բաժանեն տներում: Պարետատունը հենց հիմա նիստ է անում, և այդ հարցերին կտրվի մաքսիմալ լուծում», - նշեց վարչապետը:
Անդրադառնալով հիվանդների վիճակին՝ Նիկոլ Փաշինյանը նշեց, որ թոքաբորբ ունեցող երկու անձանց վիճակը լավ է:
«Մեր 84 հայրենակիցներից 26 հոգին ունի 36 աստիճանից բարձր ջերմություն, 6 հոգի ունի 38 և բարձր ջերմություն, 39 աստիճան ջերմող պացիենտ չունենք: Որոշ պացիենտներ, առհասարակ, ջերմություն չունեն», - ասաց նա՝ միաժամանակ հավելելով, որ այս պահի դրությամբ արվել է 700-ից ավելի թեստ:

The process of distributing pensions may be the most risky regarding the spread of coronavirus, Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan stated, adding that a decision has been made to organize the process in other way.
The head of the government said that the employees of HayPost will visit homes and distribute the pensions to the elderly to avoid queues.
Speaking about the condition of the patients, Pashinyan said that the condition of two people with pneumonia is good.
“26 out of 84 of our compatriots have temperature above 36, six people have above 38. We do not have patients with fever,” he said, adding that so far over 700 tests have been implemented.