Առայժմ հստակ չէ՝ արդյոք ուսումնական տարվա երկարաձգման կարիք կլինի, թե ոչ
Առայժմ հստակ չէ՝ արդյոք ուսումնական տարվա երկարաձգման կարիք կլինի, թե ոչ: Պետք է այնպես անենք, որ եթե նույնիսկ հետաձգում լինի, քիչ լինի, ասուլիսի ժամանակ ասաց ԿԳՄՍ նախարար Արայիկ Հարությունյանը:
Նա միաժամանակ նշեց, որ պետք է անել ամեն բան՝ չխոչընդոտելու զորահավաքի բնականոն ընթացքը՝ մասնավորապես լուծելով այն շրջանավարտների հարցը, որոնք բանակ պետք է մեկնեն ամառային զորակոչին:
Նախարարը միաժամանակ շեշտեց, որ պատրաստվում են առաջիկա օրերին սկսել դպրոցների ամբողջական ախտահանում:
«Երբ արտակարգ իրավիճակն ավարտվի, ուսումնական հաստատությունները լիովին պատրաստ կլինեն հաճախումների համար», - ընդգծեց Արայիկ Հարությունյանը:

Пока неточно, будет ли необходимость в продлении учебного года – Араик Арутюнян
«Пока неточно, будет необходимость в продлении учебного года или нет. Мы должны сделать так, чтобы даже в случае продления учебного года этот срок был недолгим», - заявил сегодня пресс-конференции министр образования, науки, культуры и спорта Араик Арутюнян.
Он отметил, что необходимо предпринять все возможное, чтобы это не помешало процессу призыва в армию, в частности, решить вопрос тех выпускников, которые должны быть призваны в армию летом.
Министр также отметил, в ближайшие дни собираются начать процесс полной дезинфекции школ.
«Когда режим чрезвычайного положения закончится, учебные заведения будут полностью готовы для посещений», - подчеркнул Араик Арутюнян.