Բակո Սահակյանը խորհրդակցություն է անցկացրել կորոնավիրուսի տարածման կանխարգելման հարցով
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 18-ին անցկացրել է աշխատանքային խորհրդակցություն` Ստեփանակերտի քաղաքապետարանի ենթակայության տակ գործող հիմնարկների ղեկավարների մասնակցությամբ, տեղեկացնում է ԱՀ նախագահի մամուլի ծառայությունը։
Խորհրդակցությանը քննարկվել են մայրաքաղաքում նոր կորոնավիրուսի տարածման կանխարգելման և կայուն համաճարակային վիճակի պահպանման շրջանակներում իրականացվող համալիր աշխատանքների ընթացքին վերաբերող հարցեր:
Երկրի ղեկավարը հանձնարարականներ է տվել ներկաներին քննարկված հարցերին պատշաճ և համակարգված լուծում տալու ուղղությամբ:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին պետնախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը, Ստեփանակերտի քաղաքապետ Դավիթ Սարգսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Artsakh president convenes consultation on prevention of coronavirus
On 18 March Artsakh Republic President Bako Sahakyan convened a working consultation with the heads of institutions under the jurisdiction of Stepanakert Municipality.
Issues related to the process of complex activities being carried out within the framework of preventing the spread of new coronavirus and maintaining stable epidemic situation in the city were discussed during the consultation.
The Artsakh president gave relevant assignments to the attendees to provide proper and systematic solution to the issues under discussion.
Minister of State Grigory Martirosyan, Mayor of Stepanakert David Sargsyan and other officials partook at the consultation.