Բակո Սահակյանը խորհրդակցություն է անցկացրել կորոնավիրուսի տարածման կանխարգելման հարցով
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 18-ին անցկացրել է աշխատանքային խորհրդակցություն` Ստեփանակերտի քաղաքապետարանի ենթակայության տակ գործող հիմնարկների ղեկավարների մասնակցությամբ, տեղեկացնում է ԱՀ նախագահի մամուլի ծառայությունը։
Խորհրդակցությանը քննարկվել են մայրաքաղաքում նոր կորոնավիրուսի տարածման կանխարգելման և կայուն համաճարակային վիճակի պահպանման շրջանակներում իրականացվող համալիր աշխատանքների ընթացքին վերաբերող հարցեր:
Երկրի ղեկավարը հանձնարարականներ է տվել ներկաներին քննարկված հարցերին պատշաճ և համակարգված լուծում տալու ուղղությամբ:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին պետնախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը, Ստեփանակերտի քաղաքապետ Դավիթ Սարգսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Бако Саакян провел совещание по вопросу профилактики распространения коронавируса
Президент Республики Арцах Бако Саакян 18 марта провел рабочее совещание с участием руководителей учреждений, действующих в подчинении мэрии Степанакерта, сообщает пресс-служба президента Арцаха.
На совещании были обсуждены вопросы, касающиеся хода выполнения комплексных работ в рамках профилактики распространения нового коронавируса и сохранения стабильной эпидемиологической ситуации в столице.
Глава государства дал поручения присутствующим по должному и комплексному решению обсужденных вопросов.
В совещании приняли участие госминистр Григорий Мартиросян, мэр Степанакерта Давид Саркисян, другие должностные лица.