Էջմիածնից ելքը սահմանափակելու գործընթացը ժամը 20։00-ից կդադարեցվի. Ավինյան
Վաղարշապատ (Էջմիածին) քաղաքից ելքը սահմանափակելու և մնացած երեք ճանապարհների վրա մարդկանց ջերմաչափում իրականացնելու գործընթացն այսօր ժամը 20։00-ից դադարեցվելու է՝ հաշվի առնելով, որ դեպքերը մոտ մեկ շաբաթ առաջ հաստատված պացիենտի շփման շրջանակից դուրս չեն եկել, հայտնում է ՀՀ փոխվարչապետ, պարետ Տիգրան Ավինյանը։
«Միաժամանակ, Էջմիածնի բնակիչներին, ինչպես նաև մեր ողջ ազգաբնակչությանը, կրկին հորդորում եմ խստագույնս պահպանել արտակարգ դրության բոլոր կանոնները և ցուցաբերել քաղաքացիական բարձր պատասխանատվություն ու գիտակցություն՝ չմասնակցել ու չկազմակերպել բազմամարդ միջոցառումներ ու հավաքներ, գրիպանման ախտանշանների դեպքում ինքնամեկուսանալ, իսկ անհրաժեշտության դեպքում անմիջապես դիմել բժշկի կամ կապ հաստատել 060 838300 թեժ գծի միջոցով», - նշել է Ավինյանը։

Процесс ограничения выезда из Эчмиадзина будет прекращен с 20:00 – Тигран Авинян
Ограничение выездов из Эчмиадзина и установка на трех дорогах пунктов для проверки температуры сегодня в 20:00 будет отменено, с учетом того, что выявленные случаи заражения не выходят за пределы контактов пациента, у которого неделю назад был подтвержден коронавирус, сообщает вице-премьер, комендант Тигран Авинян.
«В очередной раз призываю жителей Эчмиадзина, а также все наше население строго соблюдать все правила чрезвычайного положения и проявить гражданскую ответственность и сознание – не участвовать и не организовывать многолюдных мероприятий и собраний, при первых же симптомах гриппа самоизолироваться, а в случае необходимости немедленно обратиться к врачу или установить связь по номеру горячей линии 060 838300», - отметил Тигран Авинян.