Էջմիածնից ելքը սահմանափակելու գործընթացը ժամը 20։00-ից կդադարեցվի. Ավինյան
Վաղարշապատ (Էջմիածին) քաղաքից ելքը սահմանափակելու և մնացած երեք ճանապարհների վրա մարդկանց ջերմաչափում իրականացնելու գործընթացն այսօր ժամը 20։00-ից դադարեցվելու է՝ հաշվի առնելով, որ դեպքերը մոտ մեկ շաբաթ առաջ հաստատված պացիենտի շփման շրջանակից դուրս չեն եկել, հայտնում է ՀՀ փոխվարչապետ, պարետ Տիգրան Ավինյանը։
«Միաժամանակ, Էջմիածնի բնակիչներին, ինչպես նաև մեր ողջ ազգաբնակչությանը, կրկին հորդորում եմ խստագույնս պահպանել արտակարգ դրության բոլոր կանոնները և ցուցաբերել քաղաքացիական բարձր պատասխանատվություն ու գիտակցություն՝ չմասնակցել ու չկազմակերպել բազմամարդ միջոցառումներ ու հավաքներ, գրիպանման ախտանշանների դեպքում ինքնամեկուսանալ, իսկ անհրաժեշտության դեպքում անմիջապես դիմել բժշկի կամ կապ հաստատել 060 838300 թեժ գծի միջոցով», - նշել է Ավինյանը։

All roads from Etchmiatsin to open from 8 pm today: Armenia’s Deputy PM
All the roads from Etchmiatsin will open today from 8 pm, Armenia’s Deputy Prime Minister, commandant Tigran Avinyan reports, saying that temperature of the people from Etchmiatsin will not be measured either.
He said the restrictions are lifted as the cases of infection did not go out of the circle of the first patient a week ago.
“At the same time, I again urge the residents of Etchmiatsin, as well as all population to strictly follow all the rules of state of emergency, demonstrate high civil responsibility and consciousness by not participating and organizing mass events and gatherings, self-isolate if having flu symptoms and in case of necessity apply to doctor or call 060 838300,” Avinyan reported.