Առայժմ հստակ չէ՝ արդյոք ուսումնական տարվա երկարաձգման կարիք կլինի, թե ոչ
Առայժմ հստակ չէ՝ արդյոք ուսումնական տարվա երկարաձգման կարիք կլինի, թե ոչ: Պետք է այնպես անենք, որ եթե նույնիսկ հետաձգում լինի, քիչ լինի, ասուլիսի ժամանակ ասաց ԿԳՄՍ նախարար Արայիկ Հարությունյանը:
Նա միաժամանակ նշեց, որ պետք է անել ամեն բան՝ չխոչընդոտելու զորահավաքի բնականոն ընթացքը՝ մասնավորապես լուծելով այն շրջանավարտների հարցը, որոնք բանակ պետք է մեկնեն ամառային զորակոչին:
Նախարարը միաժամանակ շեշտեց, որ պատրաստվում են առաջիկա օրերին սկսել դպրոցների ամբողջական ախտահանում:
«Երբ արտակարգ իրավիճակն ավարտվի, ուսումնական հաստատությունները լիովին պատրաստ կլինեն հաճախումների համար», - ընդգծեց Արայիկ Հարությունյանը:

Necessity of prolonging academic year not clear yet: Education minister
It is not clear yet whether there will be a necessity to prolong the academic year or not, Minister of Education, Science, Sport Arayik Harutyunyan told at a press conference today.
At the same time he noted that everything should be done not to hinder the natural military draft process, in particular by solving the issue of graduates who are to be conscripted to the army in summer.
The minister also stressed that in the upcoming days all the schools will be fully disinfected.
“After the state of emergency ends, the educational establishments will be fully ready for classes,” Harutyunyan said.