Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Գիորգի Գախարիային ծննդյան օրվա կապակցությամբ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Վրաստանի վարչապետ Գիորգի Գախարիային ծննդյան օրվա կապակցությամբ: ՀՀ վարչապետի ուղերձում ասված է.
«Ընդունեք իմ ջերմ շնորհավորանքները և լավագույն բարեմաղթանքները Ձեր ծննդյան օրվա կապակցությամբ:
Հայաստանի և Վրաստանի միջև արդի բարեկամական հարաբերությունները հիմնված են պատմական հարուստ ավանդույթների վրա և այսօր էլ առանձնանում են փոխադարձ վստահությամբ ու միմյանց նկատմամբ հարգանքի խոր զգացումով:
Բարձր եմ գնահատում մեր միջև ձևավորված անձնական ջերմ հարաբերությունները: Համոզված եմ, որ համատեղ ջանքերով կկարողանանք օգտագործել երկկողմ համագործակցության ողջ ներուժը՝ մեր հարաբերությունները որակական նոր մակարդակի բարձրացնելու նպատակով:
Մաղթում եմ նորանոր ձեռքբերումներ Ձեր կարևոր և պատասխանատու պաշտոնում և հաջողություն՝ տարածաշրջանի զարգացման ու կայունության ամրապնդմանը միտված Ձեր բոլոր ծրագրերին, իսկ բարեկամ վրացի ժողովրդին՝ բարօրություն ու առաջընթաց:
Մեկ անգամ ևս սրտանց շնորհավորում եմ Ձեր տարեդարձի կապակցությամբ՝ Ձեզ և Ձեր ընտանիքի անդամներին մաղթելով ամենայն բարիք, քաջառողջություն և երջանկություն»:

Никол Пашинян поздравил премьер-министра Грузии по случаю дня рождения
Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Грузии Георгию Гахария по случаю дня рождения, сообщает пресс-служба правительства Армении.
«Примите мои теплые поздравления и наилучшие пожелания по случаю Вашего дня рождения.
Дружественные отношения между Арменией и Грузией основаны на богатых исторических традициях и сегодня выделяются взаимным доверием и глубоким уважением друг к другу.
Я высоко ценю сформированные между нами теплые личные отношения. Убежден, что совместными усилиями мы сможем использовать весь потенциал двустороннего сотрудничества, чтобы вывести наши отношения на качественно новый уровень.
Желаю Вам новых достижений на Вашей важной и ответственной должности и успехов во всех Ваших проектах, направленных на укрепление развития и стабильности в регионе, а дружественному грузинскому народу - благополучия и прогресса.
Еще раз сердечно поздравляю Вас с днем рождения, желаю Вам и членам Вашей семьи всего наилучшего, крепкого здоровья и счастья», - говорится в послании Никола Пашиняна.