Կորոնավիրուսի պատճառով Սերբիան ամբողջովին փակելու է օդային հաղորդակցությունը
Բելգրադի «Նիկոլա Թեսլա» միջազգային օդանավակայանը հինգշաբթի ժամը 12:00-ին (Երևանի ժամանակով 15:00-ին) ամբողջովին փակելու է օդային հաղորդակցությունը՝ կորոնավիրուսի հետ կապված իրավիճակի պատճառով, РИА Новости-ին հայտնել են օդանավակայանի մամուլի ծառայությունից:
Սերբիայի ազգային հեռուստատեսությունը և «Տանյուգ» գործակալությունը՝ հղում անելով աղբյուրներին, ավելի վաղ հայտնել էին նախօրեին օդանավակայանի և երկնքի ամբողջական փակման մասին;
«Կառավարությունից մենք ակնկալում ենք այնպիսի հրաման, որը կիրականացնենք: Ավելի վաղ ՆԳ նախարար Նեբոյշա Ստեֆանովիչը հայտարարել էր նման մտադրության մասին», - գործակալությանը հայտնել են օդանավակայանի մամուլի ծառայությունից:
Ավելի վաղ փակվել էր երկրի երկրորդ միջազգային օդանավակայանը` «Կոնստանտին Մեծ -ը, Նիշ քաղաքում:
Առողջապահության նախարարության տվյալներով՝ հինգշաբթի Սերբիայում կորոնավիրուսով վարակվելու դեպքերի թիվը հասել է 97-ի:

Сербия полностью закроет авиасообщение из-за коронавируса
Международный аэропорт Белграда "Никола Тесла" ожидает полного закрытия авиасообщения в 12.00 (14.00 мск) четверга в связи с ситуацией с коронавирусом, сообщили РИА Новости в пресс-службе аэропорта.
Национальное телевидение Сербии и агентство Танюг со ссылкой на источники ранее сообщили о полном закрытии аэропорта и неба для полетов над Сербией в полдень (14.00 мск) в четверг. В стране введены чрезвычайное положение и комендантский час.
"Мы ожидаем такого распоряжения от правительства, которое выполним. Ранее глава МВД Небойша Стефанович сообщал о таком плане", - заявили в пресс-службе аэропорта агентству. Ранее был закрыт второй международный аэропорт страны - "Константин Великий" в городе Ниш.