«Azur Air»-ը դարձել է ռուսական առաջին ավիաընկերությունը, որը դադարեցրել է բոլոր թռիչքները COVID-19-ի պատճառով
20/03/2020 19:21
COVID-19 համաճարակի պատճառով միջազգային թռիչքների սահմանափակումների պայմաններում «Azur Air»-ը դարձել է ռուսական առաջին ավիաընկերությունը, որը դադարեցրել է իր բոլոր չվերթները:
««Azur Air»-ը, ցույցաբերելով պատասխանատու քաղաքացիական դիրքորոշում, կապված ռուսաստանցի զբոսաշրջիկների առողջության հետ, լիովին պաշտպանում է իր ռազմավարական գործընկերոջ՝ «ANEX Tour» տուրիստական ընկերության որոշումը ՝ չեղարկելով Ռուսաստանից բոլոր չվերթները 2020 թվականի մարտի 22-ից ապրիլի 20-ը:
Մենք վստահ ենք, որ այս միջոցառումն իր ներդրումը կունենա Ռուսաստանի քաղաքացիների առողջության պահպանության գործում և թույլ կտա հազարավոր զբոսաշրջիկների խուսափել հարկադրված կարանտինային միջոցառումներից՝ հայրենիք վերադառնալուն պես», - ասված է ընկերության հաղորդագրությունում:
«Azur Air»-ը կշարունակի թռիչքներ իրականացնել միայն արտասահմանից Ռուսաստանի քաղաքացիներին հայրենիք վերադարձնելու համար:

Azur Air первой из авиакомпаний РФ приостановила все рейсы из-за COVID-19
Azur Air на фоне массовых ограничений международных полетов из-за пандемии COVID-19 стала первой авиакомпаний РФ, приостановившей все свои рейсы.
"Авиакомпания Azur Air, проявляя ответственную гражданскую позицию в отношении здоровья российских туристов, полностью поддерживает решение своего стратегического партнера - туроператора ANEX Tour - об отмене c 22 марта по 20 апреля 2020 года всех завозных рейсов из РФ. Уверены, что эта мера внесет свой вклад в сохранение здоровья российских граждан и позволит тысячам туристов избежать вынужденных карантинных мер по возвращении на родину", - сообщила компания на своей странице в Facebook в пятницу.
Согласно сообщению, Azur Air продолжит выполнять рейсы только для вывоза российских граждан из-за рубежа.