Աշխարհում կորոնավիրուսի զոհերի թիվը գերազանցել է 10 հազարը
Վերջին տվյալների համաձայն՝ աշխարհում նոր տիպի կորոնավիրուսով թոքաբորբից մահացել է 10.030 մարդ: Այդ մասին են վկայում Ջոն Հոփկինսի համալսարանի տվյալները՝ հիմնված երկրների իշխանությունների և միջազգային կազմակերպությունների պաշտոնական հաղորդագրությունների վրա:
Ընդհանուր առմամբ կորոնավիրուսով վարակվել է 244.5 հազար մարդ:
Վարակվածների թվաքանակի առումով Չինաստանը շարունակում է մնալ առաջին տեղում, որտեղ հայտնաբերվել է SARS-CoV-2 կորոնավիրուսով 81 199 հիվանդ: Այնուամենայնիվ, դրա հետևանքով առաջացած մահացածների թվով առաջին տեղում հայտնվել է Իտալիան, որտեղ արդեն մահացել է 3405 մարդ: Երկրում վարակված է ավելի քան 41 հազար մարդ:
Իրանը վարակների և զոհերի թվով երրորդ տեղում է: Այնտեղ 18,4 հազար մարդ հիվանդացել է, 1284-ը՝ մահացել են:

Число жертв коронавируса в мире превысило 10 тыс. человек
По последним данным, в мире от коронавирусной пневмонии нового типа скончались 10 030 человек. Об этом свидетельствуют данные университета Джона Хопкинса, основанные на официальных сообщениях властей стран и международных организаций.
Всего случаев заражения - 244,5 тыс. По численности зараженных на первом месте остается Китай, где выявлены 81 199 пациентов с коронавирусом SARS-CoV-2. Однако по числу умерших в результате вызываемого им заболевания на первое место вышла Италия, где скончались уже 3405 человек. В стране инфицированы более 41 тыс. человек.
Иран находится на третьем месте по численности случаев заражения и жертв. Там заболели 18,4 тыс и умерли 1284 человек.