Մեծ Բրիտանիայի իշխանությունները թոշակի անցած բժիշկներին խնդրում են վերադառնալ աշխատանքի
Մեծ Բրիտանիայի կառավարությունը 65 հազար թոշակառու բուժաշխատողներին խնդրել է վերադառնալ աշխատանքի և օգնել կորոնավիրուսի դեմ պայքարում, հաղորդել է «BBC News»-ը:
Առողջապահության նախարարության ղեկավար Մեթյու Հենքոկը հույս է հայտնել, որ 50 000 նախկին բուժքույրերի և 15 000 թոշակառու բժիշկների շարքում «հազարավոր մարդիկ կարձագանքեն այդ խնդրանքին»:
Մեծ Բրիտանիայում նաև կամավորները կներգրավվեն կորոնավիրուսով վարակվածների բուժմանը, մի քանի շաբաթում նրանք կանցնեն հատուկ նախապատրաստական դասընթաց: Բացի այդ՝ բժշկական համալսարանների ավարտական կուրսերի ուսանողները նույնպես կպայքարեն վարակի դեմ:

Британские власти попросили вышедших на пенсию медиков вернуться на работу
Правительство Британии обратилось с просьбой к 65 тыс. медицинских работников, вышедших на пенсию, вернуться на работу и помочь бороться с последствиями распространения коронавируса, сообщает в пятницу BBC News.
Глава Минздрава Мэттью Хэнкок выразил надежду на то, что среди 50 тыс. бывших медсестер и 15 тыс. врачей-пенсионеров "тысячи откликнутся на просьбу".
Также в Великобритании к лечению зараженных коронавирусом привлекут волонтеров, в течение нескольких недель они пройдут специальный подготовительный курс. Кроме того, на борьбу с инфекцией отправят студентов последних курсов медицинских вузов.