Իտալական իշխանությունները նշում են, որ կորոնավիրուսի համաճարակը դեռ գագաթնակետին չի հասել
Իտալացիներին սպասվում են ծանր փորձություններ, քանի որ երկրում կորոնավիրուսով վարակի համաճարակը դեռ չի հասել իր գագաթնակետին, վարակված քաղաքացիների թիվը կավելանա, հայտարարել է Իտալիայի վարչապետ Ջուզեպե Կոնտեն:
«Դրանք կլինեն ամենադժվար օրերը, քանի որ մենք չենք հասել վարակի առավել սուր փուլին, և թվերը դեռ աճելու են: Առաջիկա օրերին մենք ակնկալում ենք ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքը», - հայտարարել է կառավարության ղեկավարը՝ թուրինյան «La Stampa» թերթին տված հարցազրույցում:
Վարչապետի խոսքով՝ կորոնավիրուսի տարածմանը հակազդելու համար կառավարության ձեռնարկած միջոցները չեն կարող միանգամից արդյունք տալ:

Власти Италии заявили, что эпидемия коронавируса еще не достигла пика
Итальянцев ожидают тяжелые испытания, поскольку эпидемия коронавируса в стране еще не достигла своего пика, число инфицированных граждан будет расти, заявил премьер-министр Италии Джузеппе Конте.
"Это будут самые тяжелые дни, потому что мы не достигли наиболее острой фазы заражения, и числа еще будут расти. В ближайшие дни мы ожидаем эффекта от принятых мер", - заявил глава правительства в интервью, которое туринская газета la Stampa опубликовала в понедельник.
По словам премьера, принятые правительством меры по противодействию распространению коронавируса не могли дать немедленный результат.